Спеціальні потреби

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію з вимогою до Росії покинути Україну заради всеосяжного, справедливого і міцного миру: 141 країн “за”


Голосування делегацій за ухвалення резолюції щодо України під час засідання Генеральної Асамблеї ООН з нагоди річниці вторгнення Росії в Україну в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, США, 23 лютого 2023 року. REUTERS/Mike SegarФото: REUTERS/Mike Segar
Голосування делегацій за ухвалення резолюції щодо України під час засідання Генеральної Асамблеї ООН з нагоди річниці вторгнення Росії в Україну в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, США, 23 лютого 2023 року. REUTERS/Mike SegarФото: REUTERS/Mike Segar

23 лютого, до річниці російського вторгнення в Україну, Генеральна Асамблея ООН проголосувала за поданий Україною проект резолюції, що закликає Росію покинути Україну. Резолюція ООН наголошує на терміновій необхідності знайти «всеосяжний, справедливий і міцний мир, відповідно до принципів Статуту ООН».

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Резолюцію проголосували 141 голосом «за», 7 «проти» та 32 країни утрималися. Це вже шоста резолюція ООН з часу початку війни Росії проти України. Документ ініціювали 76 співавторів.

Як наголосила напередодні посолка США в ООН Лінда Томас-Грінфілд, це голосування увійде в історію.

“У першу річницю цього конфлікту ми побачимо, якою є позиція країн світу в питанні миру в Україні», – цитує посолку Голос Америки.

На користь позиції Росії проголосували Білорусь, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа та Сирія.

Серед тих, хто утримався - Китай, Індія, Пакистан, Куба, Іран, В’єтнам, Казахстан, Вірменія, Південна Африка.

Розгляд резолюції тривав упродовж двох днів замість одного. Охочих до виступу було рекордно багато, понад 80 спікерів. Більшість із них - міністри закордонних справ, а також генсек ООН Антоніу Гуттеріш, який закликав "відійти від краю прірви".

"Українські та європейські дипломати визнають, що це насамперед політична резолюція, мета якої - показати підтримку України та засудити дії Росії максимально можливою кількістю голосів. Говорити про якісь практичні дії та наслідки ухвалення цієї резолюції не доводиться. Українська сторона очікувала згадки про Формулу миру Зеленського, цього там немає, резолюція зосереджена більше на Статуті ООН, на основі якого Україна має право не на будь-який мир, а на мир за умови збереження її територіальної цілісності", - розповіла в ефірі передачі "Час Тайм" кореспондентка Українського відділу Голосу Америки з Нью-Йорка Ірина Соломко.

"Ця резолюція є потужним сигналом незмінної глобальної підтримки України. Потужне свідчення солідарності світової громади з українським народом у контексті річниці повномасштабної агресії РФ. Потужний прояв глобальної підтримки української формули миру", - написав у Твітері президент України Володимир Зеленський.

“Територіальна цілісність України має бути відновлена. Через рік після того, як Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення, глобальна підтримка України залишається сильною”, - пише у Твітері міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Як повідомляв Голос Америки, торік у жовтні резолюцію ООН із засудженням російської спроби анексувати українські землі підтримали 143 країни, 5 країн були проти. Окрім Росії та Білорусі, проти резолюції голосували Сирія, КНДР та Нікарагуа.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG