Спеціальні потреби

Остерігають перед надто відкритим онлайн спілкуванням


Інтернет, як явище, стало настільки необхідним у нашому повсякденному житті, що більшість людей навіть не уявляють, як вони б без нього жили. Зокрема чимало часу вони проводять в мережах соціального спілкування, як наприклад, Facebook і Twitter, що дають їм змогу спілкуватися з ширшою аудиторією. Втім, у цьому криються й свої мінуси, адже люди, котрі наймають на роботу кажуть, що саме це спілкування інколи може завадити отримати працю, або навіть втриматися на ній.

Від знаходження давніх друзів – до пошуку роботи: сайти соціального спілкування змусили людство частково переосмислити спосіб спілкування. Втім, чимало людей навіть не здогадуються про негативні сторони новітніх технологій. Під особливу небезпеку потрапляють підлітки. Експерт з інтернет-безпеки Рік Фергюсон проглядає профайл одного студента на Facebook, намагаючись знайти потенційно шкідливу інформацію.

«Це фото точно зменшить його шанси пройти співбесіду на нову роботу», - каже фахівець.

Для студента Бена, який на фото виглядає випивши, це досить важливий урок щодо приватного життя. Він каже:

«Люди можуть просто скористатися цією інформацією, дивитися на твою переписку з іншими, проглядати фото. І навіть якщо я захочу потім видалити якесь фото, то інші все одно можуть його мати, попередньо зберігши собі на комп’ютер».

Але навіть розсудливі користувачі можуть інколи забути, що інформація про них в інтернет-просторі може обернутися неприємностями. Викладач з Массачусетса Джун Сипул втратила роботу після того, як написала неприйнятні речі про своїх студентів на Facebook. Вона говорить:

«Я була засмучена одного дня і вирішила поділитися цим зі своїми друзями. Я зробила дурницю, адже я розбираюся в цьому всьому і повинна була розуміти, що це може мені нашкодити. Це була помилка».

Рік Фергюсон говорить, що не можна забувати і про проблему піратства.

«Навіть якщо ми думаємо, що ми спілкуємося майже віч-на-віч, наприклад, відправляючи фотографії чи відео, користуючись послугами SMS, ми повинні пам’ятати, що це не зовсім приватна розмова, адже у ній завжди існує посередник, якого не було раніше».

Через те, що текст он-лайн спілкування можна зберігати протягом багатьох років, експерти кажуть, що навіть видаливши свій профайл все одно не можна бути впевненим, що вся інформація справді видалена. Філ Лейн говорить, що чимало працедавців шукають послідовних людей:

«Що вони повинні зробити, так це переконатися, що їх онлайн профайл є послідовним. Якщо наприклад вони матимуть різні профайли з різними здібностями тощо, як людина, яка підбирає на роботу кандидатів, я задумаюся над тим, що б все це значило».

Попри те, що деякі нинішні – а також потенційні працедавці – не цілком спокійно дивляться на певні фотографії, чи повідомлення, агенти з працевлаштування кажуть, що мати онлайн профайл, певним чином, корисно. Наприклад людина, яка шукає роботу у галузі реклами, може прямо на своїй сторінці продемонструвати свої здібності. Експерти кажуть: найкращий спосіб вести життя он-лайн, це робити будь-що з думкою про те, що увесь світ це буде бачити.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG