Спеціальні потреби

Навчання в режимі онлайн – не всі у захваті


Університет Каліфорнії у Берклі заявив про нововведення, яке він має намір випробувати вже найближчим часом. Йдеться про навчальні заняття, які студенти будуть проходити не в аудиторії, як це зараз відбувається, а в режимі онлайн. Більше того, такий диплом бакалавра буде нічим не гірший за диплом, отриманий на стаціонарному навчанні. Чи має шанс прижитися така ідея і як до неї ставляться студенти і викладачі?

Спочатку це буде пілотна програма. Студенти зможуть вивчати в мережі лише окремі предмети. Втім, якщо таке навчання отримає популярність, університет може почати пропонувати повноцінне дистанційне заняття.

Проректор Університету Каліфорнії Деніель Грінстайн говорить:

«В Америці немає престижних, елітних університетів, які б пропонували повноцінну освіту в мережі. Це для нас гарна нагода показати, що ми не лише можемо робити це правильно, але й дуже якісно».

Деякі престижні заклади вже пропонують навчання онлайн, але лише певні предмети і через посередників. У цей складний економічний час дистанційне навчання відкриває нові можливості для студентів. Однак чимало студентів стаціонару занепокоєні тим, що нововведення може затьмарити престижність їх закладу. Джорд Юнг, який навчається в університеті, каже:

«Сам диплом не показує, скільки праці ти вклав у свою освіту, через що тобі довелося пройти в університетських стінах».

Викладачі теж віддають перевагу традиційній формі навчання.

«Навчання в аудиторії є найкращим. Це досвід, це обмін думками між живими людьми», - каже професор Вінфрад Шлайнер.

Втім, студент Томас Максвел бачить негативні сторони навчання у переповнених аудиторіях. Він наразі бере літні онлайн курси в Університеті штату Юта.

«Я пам’ятаю початкову хімію, коли був професор і 500 студентів», - каже Томас Максвел.

В Університеті Каліфорнії кажуть, що спробують мінімізувати негативний вплив онлайн занять на репутацію ВУЗу. Наразі тут збирають 6 мільйонів доларів для запуску пілотної програми із перспективою надання дипломів бакалавра виключно через Інтернет.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG