Спеціальні потреби

Одна валюта - один бюджет. Європа обговорює подальшу інтеграцію


Країни єврозони обговорюють можливості подальшої інтеграції 19 країн Європейського Союзу, які мають спільну валюту, щоб запобігти повторенню суверенної боргової кризи, повідомляє Reuters.

Європейський центральний банк та кризовий фонд єврозони ЕSM підтримують створення окремого бюджету, який би використовувався для допомоги країнам, що переживають кризу, радше ніж підтримки всього блоку.

Ідею існування окремого бюджету підтримує президент Франції Еммануель Макрон. Бюджет складав би декілька сотень мільярдів євро і фінансувався з окремих податків - таку пропозицію озвучив Макрон у своєму виступі минулого місяця, повідомляє видання.

Зараз в ЄС існує бюджет, що складає 1% від валового національного доходу ЄС, який, зокрема, фінансує сільськогосподарські проекти, або спрямовує кошти на подолання розбіжностей між біднішими та багатшими членами ЄС.

Канцлер Німеччини Меркель підтримує тільки «невеликий бюджет», адже для Німеччини важливо, щоб наявність такого бюджету не призвела до виникнення боргів ЄС, адже Німеччину турбує ризик виникнення відповідальності за борги інших країн.

Фінляндія виступила проти спільного бюджету єврозони, або введення посади міністра фінансів для ЄС, заявив уряд.

Фінляндія, найпівнічніша з країн єврозони, як правило, притримується позиції Німеччини з внутрішньо-європейських питань і зайняла жорстку позицію стосовно врегулювання боргової кризи єврозони.

Дивіться також: USAID підтримує кредитні спілки на Черкащині

USAID підтримує кредитні спілки на Черкащині. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG