Спеціальні потреби

Янукович «благословив» радянський прапор


Янукович «благословив» радянський прапор
Янукович «благословив» радянський прапор

В Україні обговорюють можливі наслідки легалізації радянської символіки. Президент Віктор Янукович, витримавши довгу паузу, у ці вихідні таки підписався під рішенням Верховної Ради про обов’язкове використання червоного прапора. Відтепер 9 травня, а також під час інших свят, пов’язаних з перемогою СРСР над гітлерівською Німеччиною, «серпасто-молоткастий» прапор майорітиме на всіх держустановах поряд із державним прапором України.

Глава держави не пояснив, чому зволікав із підписанням закону. Втім, у прес-службі президента наголосили, що документ проходив правову експертизу, в результаті якої Кабінет міністрів та Міністерство юстиції зрештою висловилися «за».

Узаконенню червоних прапорів зраділи представники правлячої Партії регіонів та комуністи. Лідер КПУ Петро Симоненко навіть пригрозив тим, хто проігнорує положення закону і не вивісить червоний прапор, переслідуваннями з боку прокуратури.

Натомість опозиція вже пообіцяла оскаржити новий закон у Конституційному суді. Українська народна партія, що входить до фракції блоку «Наша Україна – Народна Самооборона», починає збирати підписи народних депутатів під зверненням до КСУ. Про це повідомив на прес-конференції в понеділок лідер УНП Юрій Костенко. Як заявив політик, події, пов’язані з червоним прапором, його партія розцінює як складову закордонного сценарію розчленування України. Він застеріг, що в разі як конституційні судді не скасують закон про прапор, то 22 червня на Україну чекає подальша «розкрутка» подій 9 травня у Львові, але вже з непередбачуваними наслідками.

Окрім депутатів Верховної Ради, до Конституційного суду хоче звернутися Львівська обласна рада. Львівські депутати просять розтлумачити використане у законі словосполучення «радянський народ», оскільки в Конституції України йдеться виключно про «український народ», і пояснити, як символ неіснуючої держави може стати символом у державі Україна.

Про ставлення львів’ян до червоного прапора розповів в ефірі 5 каналу екс-глава Української греко-католицької церкви Любомир Гузар. За його словами, червоний прапор нагадує населенню Західної України про жорстокі більшовицькі репресії. «Червоний прапор – це символ тих часів. Це не символ України, це не символ свободи. Це символ знущання», – сказав патріарх.

А тим часом лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко новину про підписаний президентом закон прокоментувала неофіційно – на своїй сторінці на Твіттері. Як вона наголосила, президент підписав цей закон в День Європи. «В Україні був День Європи. У цей день Янукович і підписав закон про червоний прапор. Щоб там не розслаблялися, пам’ятали, з ким мають справу», – іронізує Тимошенко.

Нагадаємо: закон про червоний прапор Верховна Рада ухвалила 21 квітня. Президент Янукович пообіцяв підписатися під законом, щойно його отримає, однак поставив свій підпис лише в суботу 21 травня.

Нагадаємо також, що закон про обов’язкове використання червоного прапора спричинив до першого за всю історію незалежності силового протистояння у Львові в день святкування Дня перемоги 9 травня.

Можливий новий виток конфлікту аналітики прогнозують на 22 червня, під час відзначення дня нападу фашистської Німеччини на СРСР.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG