Спеціальні потреби

Європарламент дає добро на парафування угоди з Україною


Європейський парламент
Європейський парламент

Парафувати Угоду про асоціацію з Україною, і бажано зробити це до кінця року. Таку рекомендацію підготував для Єврокомісії Європейський парламент. Проект відповідного рішення комітет із закордонних справ ЄП підтримав на засіданні в Страсбурзі у четвер.

Окрім рекомендації якнайшвидше парафувати Угоду, проект наголошує також на визнанні Євросоюзом права України на європейську перспективу.

При цьому, однак, подальшу ратифікацію та підписання угоди європарламентарі ставлять у залежність від того, чи продемонструє українська влада політичну волю до дотримання демократичних стандартів. Українському президентові, зокрема, нагадують про необхідність забезпечити участь екс-прем’єра Юлії Тимошенко та інших лідерів опозиції у політичному процесі зараз та під час майбутніх виборів.

Підготовлений проект рекомендацій депутати винесуть на голосування на найближчій сесії Європарламенту.

Відтак судячи з усього, парафування угоди на саміті Україна-ЄС 19 грудня все-таки відбудеться.

Коментуючи цю новину, українська влада демонструє впевненість у тому, що інакше й бути не може. «Ми з великим оптимізмом дивимось на саміт 19 грудня», – заявив у четвер директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин. Він відкинув твердження скептиків, які висловлюють сумнів у парафуванні угоди в поточному році. За словами Волошина, «парафування Угоди про асоціацію на саміті Україна- ЄС 19 грудня простежується досить чітко».

А речник МЗС Олександр Дикусаров, коментуючи рішення комітету Європарламенту, заявив, що між Україною і Євросоюзом майже не залишилося перешкод для переходу на новий, вищий етап двосторонніх відносин – на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції.

Але в той час як Європа видає Україні аванси, українська влада «відкидає Європу». Про це написала у четвер польська Gazeta Wyborcza під враженням візиту президента Януковича до Вроцлава. Як відзначає видання, цього разу Янукович, на відміну від попередніх зустрічей з європейськими керівниками, відмовився від будь-яких обіцянок стосовно Тимошенко. Український президент, натомість, повторював, що не може впливати на незалежний суд і на парламент, який провалив декриміналізацію статей, за якими засуджено лідера опозиції.

Наразі у справі Тимошенко – жодного світла в кінці тунелю. На успіх апеляції вироку в «газовій» справі у адвокатів залишилося мало надій. Для розгляду апеляційної скарги, що має відбутись 13 грудня, призначено суддів, яких опозиція підозрює в активній співпраці з владою.

Підтвердженням впертого наміру влади далі тримати Тимошенко за ґратами опозиція називає також плановану поїздку першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна до Брюсселя, де він інформуватиме європарламентарів про суть кримінальних справ проти колишніх урядовців.

Поганим знаком цього ж порядку прихильники Тимошенко вважають датовану 4 листопада повістку в американський суд, яку отримала опозиціонерка в СІЗО. Американська компанія UTICo зажадала від екс-прем’єра відшкодування боргів компанії ЄЕСУ. Як стверджує адвокат Тимошенко Сергій Власенко, компанія підставна і виконує замовлення української Генпрокуратури.

XS
SM
MD
LG