Спеціальні потреби

У Ненецькому автономному окрузі стався великий розлив нафти


На великому російському родовищі розлилося до двох тисяч тонн нафти. Аварія, повідомляє Associated Press, сталася в п'ятницю на родовищі імені Романа Требса в Ненецькому автономному окрузі при виконанні робіт на розвідувальної свердловині. За даними Міністерства надзвичайних ситуацій, нафта лилася зі свердловини протягом майже двох днів, перш ніж робочим вдалося нарешті зупинити витік.

Як повідомив керівник окружного управління Росприроднагляду Володимир Безумов, за вихідні розлилося від 800 до 2000 тонн нафти. Забруднено понад 8000 квадратних метрів землі. Передбачається, що незначний збиток був нанесений ще 6000 квадратних метрів землі.

За словами Безумова, про причини інциденту говорити ще рано, однак, цілком ймовірно, це було поєднання технічних неполадок і людської помилки. Постраждале родовище, що містить більше 153 мільйонів тонн нафти, розробляється спільно нафтовим гігантом «Лукойл» і компанією «Башнефть».

Безумов заявив, що після закінчення очисних робіт природоохоронне відомство подасть на операторів родовища в суд. Більшість оточуючих родовище територій нежилі, однак від розливу постраждали пасовища, що використовуються місцевими оленеводами.

У Росії вже кілька років не траплялося великих розливів нафти, проте, за словами експертів, через поганий стан трубопроводів і свердловин майже щодня трапляються дрібні витоки. Як показало минулорічне розслідування Associated Press, в навколишнє середовище потрапляє не менше 1% річного обсягу видобутку нафти (близько 5000000 тонн).

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG