Спеціальні потреби

Зростання ціни на нафту б'є по американських споживачах


Через заворушення на Близькому Сході та у Північній Африці - ціни на нафту на світових ринках вже перевищили 100 доларів за барель. Як наслідок зростає ціна на пальне. Тепер і звичайним американським родинам і підприємцям доводиться переглядати свої витрати на використання автівок. Втім, нині багатьом проблема не здається аж настільки критичною.

За останні тижні ціна повного баку пального значно зросла. Підвищення цін на сиру нафту досягнуло звичайних споживачів. Такі новини нікого не тішать.

На автозаправці молода студентка коледжу жаліється, що підвищення ціни на пальне вдарило по її бюджету.

«Я студентка. Мені до коледжу їхати - 45 хвилин щодня. Ситуація дуже неприємна», - каже студентка.

Деякі вже міняють спосіб життя – менше їздять власним авто, або пересаджують на більш економну машину.

«До роботи мені далеченько. За нинішніх умов буду їздити іншим авто. У нас є Ford Fusion – ця машина використовує менше пального», - розказує водій на ім’я Річард.

На думку, голови Кафедри економіки університету Райса Махмуда ель-Гамаля, навіть ще більше підвищення цін на пальне не зменшить попит у США.

Більшість американських водіїв спокійно реагують на підвищення цін. Частково тому, що ціни ще не досягли рівня 2008-го року, коли ціна барелю нафти перевищила 147 доларів.

«Лише якщо високі ціни на пальне протримаються достатньо довго, люди змінять свій образ життя, а також відповідно зміняться і міста», - розповідає ель-Гамаль.

Справді, більшість американських міст, таких як Г’юстон, займають дуже велику площу. На роботу та навчання люди їздять із віддалених передмість.

«Спостерігаються певні ознаки урбанізації. Люди знову починають жити в містах. Цей тренд - протилежний до масового виїзду за місто, який спостерігався останні кілька десятиліть. Проте він ще слабкий», - додає дослідник.

Безпосередня причина зростання цін на пальне – заворушення в Лівії та в інших країнах Близького Сходу, що добувають нафту.

Ель-Гамаль зазначає, що хоча більшість нафти США купують в Канаді, а не на Близькому Сході, проте на глобальному ринку загальний попит і пропозиція визначають ціни для всіх.

Він занепокоєний не стільки заворушеннями в Лівії, скільки неспокоєм в Бахрейні, який розташований поблизу найбільших транспортних артерій Перської затоки.

«Перерва у постачанні нафти з Перської затоки може стати катастрофою. Тоді ціни підстрибнуть до 300 доларів за барель!», - застерігає ель-Гамаль.

Хоча такі штати Америки як Техас і добувають нафту, її недостатньо, щоб задовольнити попит в середині США. Нині Америка імпортує дві третини необхідної нафти.

Тож зростання цін на заправках це - наслідок не лише заворушень на Близькому Сході, але і слабкості долара, як одиниці оцінки ціни нафти. А також - зростання попиту на нафту в Китаї та Індії.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG