Спеціальні потреби

Попит на нафту підтримуватиме споживання пластику, каже Міжнародне енергетичне агентство


Добровольці сортують пластикові пляшки на пункті збору для переробки на Тайвані 16 липня 2018 р.
Добровольці сортують пластикові пляшки на пункті збору для переробки на Тайвані 16 липня 2018 р.

Міжнародне енергетичне агентство (International Energy Agency - IEA) звертає увагу на те, що попри кампанії урядів, спрямовані на зменшення викидів від нафти й газу, попит на нафту у світі зберігатиметься завдяки нафтохімічній індустрії.

Нафтохімічна галузь є однією з тих, що залишаються непомітними у ході глобальних дискусій про енергію...
Фатіг Бірол, виконавчий директор IEA

Фахівці базованої у Парижі установи дійшли висновку, що теперішні намагання деяких країн зменшити обсяги пластику, що перетворюється на сміття, навряд чи вплинуть на прогнозоване збільшення виробництва і споживання пластику у розвиткових країнах.

Агентство підкреслює у новому звіті, що зараз людство повністю залежить від нафти й газу не лише тому, що це незамінні джерела пального для транспорту і палива для електростанцій, але й з огляду на щораз більше використання пластику й добрив, які є продуктами нафтохімії.

IEA вказує, що штучні азотні добрива гарантують вирощування половини харчів у світі.

Автори дослідження вважають, що швидке зростання економік Індії та Китаю гарантуватиме зростання попиту на нафту, і принаймні до 2050 року провідною галуззю нафтохімії буде виробництво пластмас.

“Нафтохімічна галузь є однією з тих, що залишаються непомітними у ході глобальних дискусій про енергію, і нема сумнівів, що та галузь буде ключовим джерелом попиту на нафту упродовж багатьох майбутніх років”, - цитує виконавчого директора IEA Фатіга Бірола агентство Reuters.

За підрахунками фахівців станом на 2030 рік нафтохімія забезпечуватиме понад третину глобального зростання попиту на нафту, а до 2050 року ця частка сягне майже 50%.

Міжнародне енергетичне агентство також повідомляє, що нафтохімічні підприємства особливо у США із готовністю використовують природній газ, видобування якого зі сланцевих пластів в Америці зросло в останні роки.

Дивіться також: Як американські благодійники допомагають українським науковцям розвивати інноваційні біотехнології

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG