Спеціальні потреби

Погрози Ірану блокувати Ормузьку протоку призвели до рекордних за рік цін на бензин у США


Погрози Ірану блокувати Ормузьку протоку призвели до рекордних за рік цін на бензин у США
Погрози Ірану блокувати Ормузьку протоку призвели до рекордних за рік цін на бензин у США

Майже п’ята частина всієї світової нафти транспортується Ормузькою протокою, більшість з неї імпортується країнами Азії та ЄС. Аналітик Фонду досліджень енергетичної політики Люсьен Пульяресі каже, що будь-яка спроба заблокувати цей транспортний шлях може стати потрясінням для світового ринку нафти.

«Якщо Іран насправді заблокує Орзмузьку протоку, ціни на нафту можуть відразу підскочити на 40-60 доларів за барель», - говорить він.

З підвищенням попиту на нафту у Китаї та інших країнах із стрімко зростаючими економіками, наскільки зростуть та як довго протримаються високі ціни, прямо залежить від того, скільки Ормузька протока залишатиметься заблокованою, та чи компенсують нестаток нафти інші країни-виробники.

«Справжня проблема у тому, що ми всі належимо до інтегрованого світового ринку нафти. і перебої в будь-якій частині світу мають наслідки для всіх», - пояснює аналітик.

Продаж нафти – 2 мільйона барелів на день - складає вісімдесят відсотків експортних доходів Ірану. Європа у своєму останньому пакеті санкцій заморозила іранські активи та заборонила імпорт іранської нафти до країн ЄС. Іранські парламентарі у відповідь поновили погрози закрити стратегічний транспортних шлях. Чимало західних аналітиків вважають, що Іран блефує, втім Пульяресі у цьому не певний:

«Якщо Іран закриє Ормузьку протоку і будуть зроблені кроки, щоб примусити їх її відкрити, важко передбачити, що можуть зробити іранці. Вони можуть вдатися до так званої асиметричної військової тактики, це спричинить величезне напруження на Близькому Сході».

Сполучені Штати вже попередили, що не дозволять Тегерану заблокувати протоку. Втім, лише погрози з боку Ірану вже спричинили стрибок цін на бензин у США до рекордних за останній рік позначок. Пульяресі каже, нестабільність у найбільших країнах-виробниках нафти створює ще більше невпевненості у майбутньому економіки і може сповільнити економічне відновлення. Крім того, додає він, ситуація знову нагадала, наскільки важливо для США терміново збільшити обсяги власного виробництва нафти.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG