Спеціальні потреби

«Захопи Волл стріт» протестами відзначив річницю


«Захопи Волл стріт» протестами відзначив річницю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
Direct link

«Захопи Волл стріт» протестами відзначив річницю

Рух проти соціальної нерівності «Захопи Волл стріт», що минулого року виник у Нью-Йорку і миттєво розповсюдився по всій країні, відзначив свою першу річницю.

Торік, сотні тисяч американців, натхненні ідеєю боротьби проти несправедливого розподілу багатства, виходили на вулиці міст і розкладали у парках та скверах наметові табори. Щоправда, з часом, рух без лідерів, без головного гасла і без визначеної мети - поступово згас. Але у річницю зародження, його найактивніші учасники нагадали про себе гучною акцією протесту у Нью-Йорку.

Демонстранти прийшли захопити Волл стріт втім, там на них уже чекала поліція. Тож вони окупували територію за квартал від Нью-Йоркської Фондової Біржі, де намагалися донести пересічним американцям, що один відсоток багатих американців узурпували владу у США. Фермер зі штату Масачусетс Беррі Найт говорить, що американці повинні повернути собі контроль над урядом, забравши його у корпорацій:

«Нажаль, ми сьогодні маємо уряд, яким керують великі банки, лобісти, корпорації. Він більше не представляє інтереси пересічних американців. Те, що колись було демократичною країною, тепер перетворилося на «корупократичну».

Чимало демонстрантів були арештовані за те, що заважали рухові людей на вулицях і тротуарах. Серед них і Антоніо Серна, який прийшов підтримати протест з багатьох причин:

«Через свободу і пенітенціарну систему, безкоштовну освіту…, - багато причин, надто багато».

«Нажаль, ми сьогодні маємо уряд, яким керують великі банки, лобісти, корпорації. Він більше не представляє інтереси пересічних американців».
Беррі Найт,
учасник акції протесту "Захопи Волл стріт"
А поруч, невелика демонстрація закликає звернути увагу на екологічні проблеми, як то забруднення навколишнього середовища і гідравлічний видобуток сланцевого природного газу. Інші демонстранти, у масках Барака Обами і Мітта Ромні, висміюють, як вони це називають, корупційне корпоративне фінансування американських виборів. Сценічний персонаж «містер Банківські Гроші» каже, що немає різниці кого виберуть американці – чинного президента, чи республіканця Ромні. Він все одно уже купив їх обох.

«Я уже про все потурбувався. Вони робитимуть те, що я їм скажу робити», - запевняє містер Банківські Гроші.

Рух «захопи» часто критикують за те, що його учасники не пропонують шляхів вирішення проблем які піднімають. Більшість з них хочуть залишатися поза політикою. Втім, невелика частина активістів переконана, що рух не матиме успіху поки не вступить у політичну боротьбу. Серед таких - Шерман Джексон:

«Чимало людей кажуть, що політика – корумпована, тож вони не хочуть іти тим шляхом. Але очевидно, що закони, які ми хочемо змінити, приймають політики, котрих ми обираємо та люди, які фінансують їх кампанії».

Рух «захопи» першу річницю відзначив досить гучно. А демонстранти засудили вчинки поліції заявивши про рукоприкладство. Та врешті решт, поліція діяла за наказом тих посадовців, які самі ж і захопили Волл стріт, посівши крісла у владних кабінетах.
XS
SM
MD
LG