Спеціальні потреби

Адміністрація Обами оприлюднила нову стратегію щодо національної безпеки


Адміністрація Барака Обами у четвер оприлюднила свою нову стратегію стосовно національної безпеки країни, в якій визнається потреба застосування військової сили, але як останній засіб, і підкреслюється необхідність посилення міжнародної дипломатичної співпраці.

У 52-сторінковому документі президент Обама заявив, що збройні сили країни слід використовувати, проте не перенапружувати. У ширшому контексті питання національної безпеки, він наголосив на потребі економічного оновлення, кажучи, що це критично важливий елемент утримання впливу США.

Це перша така доповідь адміністрації Обами щодо її стратегії стосовно національної безпеки. Цього вимагає Конгрес США від кожнього президента. Останній такий документ видав президент Джордж Буш у 2006 році.

У промові у середу, чільний радник президента з питань боротьби з тероризмом Джон Бреннан зробив попередній аналіз нової стратегії. Він сказав, що проблема, так званих, «домашніх терористів» займає пріоритетне місце у стратегії, оскільки дедалі більшу кількість осіб у США «приваблюють екстремістські погляди та ідеологія».

Напочатку цього місяця проти громадянина США висунуто офіційні звинувачення у спробі підірвати бомбу на Таймс-сквер у Нью-Йорку.


XS
SM
MD
LG