Спеціальні потреби

США зменшуватимуть залежність свого оборонного виробництва від Китаю


Міністр оборони США Джим Маттіс
Міністр оборони США Джим Маттіс

"Потужна виробнича база важлива для економічного добробуту та національної оборони", - заявив помічник президента США з торгівлі та виробництва Пітер Наварро. Він закликав втілювати гасло президента Дональда Трампа "Економічна безпека - це національна безпека" у військово-промисловому комплексі США.

В своїй статті "Ризики для військово-промислової бази Америки" опублікованій в The New York Times, посадовець Білого дому висвітлив основні висновки звіту Міністерства оборони США про вразливі місця американського оборонного комплексу.

Це дослідження, яке Пентагон здійснив на виконання указу президента Трампа, визначило 300 "слабких місць", які можуть вплинути на постачання важливих матеріалів та іншого військового забезпечення США і, зокрема, наголосило на ролі поставок з Китаю.

"Ключова загроза для американської промислової бази надходить з Китаю. Згідно до звіту "Китай становить значний і зростаючий ризик у постачанні матеріалів, які вважаються стратегічними та критично важливими для безпеки США", включаючи "зростаючу кількість широко використовуваних та спеціалізованих металів, сплавів та інших матеріалів, включаючи рідкоземельні матеріали і постійні магніти", - цитує Наварро звіт Міністерства оборони.

Китай контролює велику кількість покладів рідкоземельних матеріалів, які використовуються для виробництва високотехнологічного оборонного обладнання. США не видобували такі матеріали в 2017 році, але їх імпорт склав 150 мільйонів доларів. З 2013 по 2016 роки, військово-промисловий комплекс США імпортував 78% рідкоземельних матеріалів з Китаю, наголошує CNN.

"Через те, що мережа постачання глобалізована та складна, важко забезпечити, що остаточна збірка, підсистеми та системи" для ядерних боєголовок покладаються на "перевірені певні компоненти через зменшення виробничих можливостей мікроелектроніки та електронного виробництва США", - пише Наварро цитуючи звіт.

Широкою метою зазначеною в звіті Пентагону є "диверсифікуватись, щоб зменшити залежність від джерел поставок з політично нестабільних країн, які можуть позбавити США доступу".

Дивіться також: Кіберзброя США проти Росії на поготові

Кіберзброя США проти Росії на поготові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:30 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG