Спеціальні потреби

Арбітри СОТ визнали законними російські обеження на транзит з України


Будівля Світової організації торгівлі в Женеві
Будівля Світової організації торгівлі в Женеві

Світова організація торгівлі (СОТ) винесла рішення на користь Росії в суперечці проти України. В рішенні підтверджується, що Росія мала право запроваджувати обмеження на транзитні перевезення з України через територію Росії, з міркувань національної безпеки.

Москва запровадила обмеження на транспортування з України на початку 2016 року, зокрема, ввівши вимогу для поставок до країн Центральної Азії лише з території Білорусі. Україна ж заявляла, що такі дії обмежують доступ українських товарів до регіону і така позиція Росії порушує низку статей Генеральної угоди про тарифи та торгівлю (GATT). Росія ж заявляє, що мала право запроваджувати обмеження через надзвичайні обставини у двосторонніх відносинах, що виникли в 2014 році. Україна подала заявку до СОТ з цього питання в лютому 2017 року. СОТ прийняла до розгляду справу, попри позицію Росії та США стосовно того, що арбітри СОТ не можуть приймати рішення стосовно питань національної безпеки, про які йдеться в статті 21 GATT.

В короткому викладі рішення СОТ йдеться, що «надзвичайні обставини 2014 року, які, за заявами, складали загрозу для національної безпеки, дуже подібні до «серйозних» загроз війни, або збройного конфлікту».

Це вперше СОТ прийняв рішення стосовно застосування Статті 21 СОТ, яка передбачає можливість запроваджувати торговельні обмеження у випадку загрози для національної безпеки і не передбачає оскарження з боку іншої країни.

Це рішення може вплинути і на позицію США. Раніше президент США Дональд Трамп заявляв про можливість запровадження торговельних обмежень через загрози національній безпеці від імпорту алюмінію та сталі з ЄС, пишуться ЗМІ.

Дивіться також: Вікно в Америку. КДБ – літературний бар з українським корінням

Вікно в Америку. КДБ – літературний бар з українським корінням.
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:00 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG