Спеціальні потреби

Внаслідок реформи Обами ціни на медичні послуги можуть зрости


Медреформа Обами може стати тягарем для США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Медреформа Обами може стати тягарем для США

Реформа була розроблена за прикладом системи, що була запроваджена у штаті Массачусетс за губернаторства Мітта Ромні
Поки республіканці у Конгресі усіма засобами стараються зупинити реформу системи охорони здоров’я, мільйони американців намагаються підписатися на програму медичного страхування у рамках реформи. Бажаючих стільки, що комп’ютерні системи виявилися не готовими до такого потоку людей.

Щоправда, реформа може запрацювати, як задумано, лише у разі, якщо охопить усіх американців. В іншому випадку, може стати тягарем для економіки країни.

Реформа охорони здоров’я, що почала діяти з першого жовтня, дозволила Джеймсу Метью застрахувати своє здоров’я через програму допомоги людям з мінімальними доходами. Раніше його не страхували, каже він, через діабет:

Медична страховка у США стала доступнішою
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00
«Чудово, що тепер мені не можуть відмовити у страхуванні чи обмежити рівень оплати послуг через мій діабет».

Одинока мати Най Вітакер тепер буде отримувати урядову субсидію на купівлю страхування від приватної компанії на спеціально створеній віртуальній біржі. Вона ввжає, що настав час країні подбати про своїх громадян, і забезпечити усіх медичним страхуванням.

Однак, якщо до програми приєднаються лише люди, які потребують медичної опіки, реформа стане тягарем для економіки. Юрист Кристофер Конделучі, свого часу долучився до розробки реформи:

«Якщо нові застраховані люди почнуть активно користуватися послугами лікарів більше, ніж передбачалося, це збільшить видатки на охорону здоров’я, і очевидно усі відчують це на собі».
Якщо нові застраховані люди почнуть активно користуватися послугами лікарів це збільшить видатки на охорону здоров’я
Кристофер Конделучі

Саме тому реформа вимагає, аби застрахувалися усі американці не залежно від стану здоров’я, щоб таким чином розподілити фінансовий тягар. Закон передбачає штраф у разі відмови купувати страховку. Однак, штраф лише 95 доларів, або ж один відсоток від зарплати. Оскільки, компанії тепер не можуть відмовити у страхуванні, експерти передбачають, що деяким людям буде вигідніше сплачувати штраф, і приєднатися до програми лише у разі хвороби.

«Тут виникає проблема. Людина живе без страхування але може його придбати коли захворіє. У результаті, вона платить за страхування і користується медичними послугами, лише коли їх потребує. Таким чином збільшується загальна вартість опіки», - зазначає Конделучі.

Американські лікарні виписують астрономічні рахунки
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00
​Реформа була розроблена за прикладом системи, що була запроваджена у штаті Массачусетс за губернаторства Мітта Ромні, запеклого опонента, як Обами, так і загальнонаціональної реформи. Однак, успішна массачусетська система передбачає більш суттєвий штраф за відмову приєднатися до програми.

У складній політичній ситуації, що склалася, Обамі буде нелегко успішно втілити у життя реформу, яка повинна була б стати провідним досягненням його президентства.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG