Спеціальні потреби

Обама: дії Путіна в довгостроковій перспективі завдадуть шкоди Росії


Президент США Барак Обама
Президент США Барак Обама

Президент США Барак Обама в інтерв'ю журналу The Economist заявив, що Росія є країною, яка «нічого не виробляє», а Заходу потрібно бути «досить жорстким» у відносинах з Китаєм, який прагне розширити свою роль у світовій економіці.

Обама намагається сфокусувати американську зовнішню політику на Азії у відповідь на зростання економічної та військової потужності Китаю. Але вже кілька місяців цей курс затьмарений низкою міжнародних криз, включаючи московську підтримку сепаратистів на сході України.

Росія - третій за величиною в світі добувач нафти і другий - природного газу. Європа сильно залежить від російських поставок енергоносіїв, що ускладнює відповідь Заходу на українську кризу.

Обама применшив роль Москви у світі, назвавши президента Володимира Путіна лідером, який, заради своїх політичних цілей, спричиняє короткотривалі труднощі, які в довгостроковій перспективі завдадуть шкоди Росії.

«Я думаю, що важливо підходити з точки зору перспективи. Росія нічого не виробляє», - сказав Обама в інтерв'ю.

«Іммігранти не рвуться до Москви в пошуках можливостей. Очікувана тривалість життя чоловіка в Росії - близько 60 років. Чисельність населення скорочується», - продовжив він.

Минулого тижня Обама сказав Путіну, що вважає, що Росія порушила угоду від 1988 року, спрямовану на знищення ракет середньої і малої дальності.

Щодо Китаю, на думку американського лідера, напруження у відносинах між США і КНР є "регульованим"

Обама сказав, що Пекін веде територіальні суперечки зі своїми сусідами в багатому на нафту Південно-Китайському морі і часто вступає в сутички з Заходом з питань інтелектуальної власності.

«Одна річ, яку я скажу про Китай це - що з ними також треба бути досить жорстким, тому що вони будуть тиснути, поки не зустрінуть спротиву», - сказав Обама журналу The Economist.

«Вони не вирізняються сентиментальністю і не цікавляться абстракціями. Прості заклики до дотримання міжнародних норм, наголосив Обама, не є ефективними».

Президент США висловив упевненість у тому, що торговельні напруження з Китаєм ослабнуть, коли той позбудеться свого статусу «просто дешевого світового виробника» і китайські компанії почнуть виробляти товари з високою доданою вартістю, що потребують захисту прав на інтелектуальну власність.

При цьому він зазначив, що у США повинні вміти одночасно "бути жорсткими" у тих випадках, коли Китай, на їхню думку, порушує міжнародні норми, і демонструвати потенційну вигоду довгострокових двосторонніх відносин.

XS
SM
MD
LG