Спеціальні потреби

5 важливих речей, які Обама сказав про Україну, Путіна, Сирію в ООН


У ході виступу перед Генеральною Асамблеєю ООН президент США Барак Обама кілька разів торкнувся подій в Україні, ролі у них Росії та розвитку ситуацій у Сирії.

1. Натякаючи на військову підтримку Росією режиму Башара Асада у Сирії, Обама дав зрозуміти, що саме злочинні дії останнього стали першопричиною громадянської війни у цій країні, а отже не варто міркувати, що на чолі із ним країна зможе досягнути миру.

При цьому Обама допустив, що можливий тимчасовий компроміс щодо Асада, але останньому доведеться звільнити місце для уряду, який підтримується сирійцями.

2. У серії реплік, які коментатори пов'язали із Росією та особисто Володимиром Путіним, Обама заявив, що утиски опозиції, припинення роботи західних НДО, демонізація інших країн, внесення змін до Конституції (заради продовдження терміну перебування при владі) та ін. лише підкреслюють нездатність лідера вибудувати ефективні державні інститути.

3. Говорячи про спробу анексії Криму Росією та її дії на Сході України, президент США Барак Обама наголосив, що США не можуть стояти осторонь, коли порушується суверенітет країни, попри те, що інтереси США у конкретному регіоні обмежені.

Він наголосив - те, що сталося в Україні, може повторитись будь-де, якщо на подібні дії не реагувати.

4. Дії Росії щодо України завдали їй шкоди - обернулись небувалим зростанням інтересу України до Заходу, а у самій Росії призвели до відтоку освічних людей за кордон та стагнації економіки внаслідок санкцій.

Обама порадив Росії подумати над тим, якими могли би бути наслідки конструктивної політики з її боку.

5. Обама у промові наголошував на важливості підтримки усталеного світового порядку, цінності демократії та особливій відповідальності наддержав.

При цьому президент США дав зрозуміти: армія США є найпотужнішою у світі, і він, у разі необхідності, без вагань прийме рішення про її одностороннє використання заради захисту Америки, чи її союзників.

Повний текст промови президента США Барака Обами опублікувало видання The Washington Post.

Дивіться також: Біля будівлі ООН зібрався численний анти-Путінський мітинг

Біля будівлі ООН зібрався численний анти-Путінський мітинг. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG