Спеціальні потреби

Обама: Пакистан повинен взяти до уваги також інтереси безпеки США


Прем’єр-міністр Пакистану Юсуф Раза Гілані з президентом Обамою в Сеулі
Прем’єр-міністр Пакистану Юсуф Раза Гілані з президентом Обамою в Сеулі

Президент Обама заявив, що перегляд Пакистаном своїх відносин із Сполученими Штатами повинен взяти до уваги не лише справу свого суверенітету, але також потреби безпеки США.

Президент мав зустріч з репортерами у вівторок перед приватними розмовами з прем’єр-міністром Юсуфом Раза Гілані. Їх зустріч відбулася при нагоді саміту з ядерної безпеки в Сеулі.

Зустріч відбулася після різкого погіршення відносин між Пакистаном і Сполученими Штатами в результаті американського рейду, під час якого у травні минулого року вбито Осаму бін Ладена, а також помилкового обстрілу позицій пакистанської армії неподалік кордону з Афганістаном і смерті 24 пакистанських військовослужбовців.

Ця атака спонукала Пакистан закрити шляхи постачання – через пакистанську територію – для сил НАТО в Афганістані і зробити перегляд своїх відносин із Сполученими Штатами.

Президент Обама визнав, що протягом останніх кількох місяців відносини між США і Пакистаном були напружені. Він привітав перегляд цих відносин парламентом Пакистану і сказав: «Я думаю, що важливо, щоб їх зробити правильно». Обама сказав, що він хотів би бачити, щоб у своєму перегляді відносин пакистанські законодавці взяли до уваги також інтереси національної безпеки США, включно з потребою боротьби з терористами, які атакують американців.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG