Спеціальні потреби

Обама попереджає про тривалі наслідки від витоку нафти у Мексиканській затоці


Днями президент Барак Обама здійснив візит до штату Луїзіана, де зустрівся з береговою охороною та іншими рятівними бригадами, які намагаються зупинити витік нафти у Мексиканській затоці. Вже майже два тижні, в результаті вибуху на нафтовій платформі, щодня у затоку виливається, за деякими оцінками, близько 800 тисяч літрів нафти. Ця трагедія, в результаті якої загинуло 11 працівників платформи, вже стала найбільшою екологічною катастрофою в країні.

Прогноз президента Барака Обами щодо наслідків аварії на нафтовій платформі був таким же не райдужним, як і погода. Він сказав:

«Ми маємо справу із величезною і потенційно безпрецедентною екологічною катастрофою. Нафта, яка досі витікає із потонулої платформи, може нанести серйозної шкоди економці та навколишньому середовищу штатів Мексиканської затоки, наслідки якої ще не скоро вдасться подолати. Це ставить під загрозу спосіб життя багатьох тисяч американців, які називають це місце домом».

Обама каже, що, сподіваючись на краще, уряд США готується до найгіршого сценарію. В інтерв’ю телеканалу ABC міністр внутрішньої безпеки Джанет Наполітано надала деталі:

«Ми продовжуємо працювати з владою міст та селищ, які зачепила катастрофа,розміщуючи плавучу загорожу. Також вже готові плани щодо очистки території, тобто як тільки пляма досягне берегів, ми негайно розпочнемо очисні роботи».

Обама пообіцяв повне розслідування аварії та сказав, що нафтовий гігант Бритиш Петроліум відповідатиме за екологічну катастрофу. Але сьогоднішній пріоритет – зупинити витік нафти.

Голова Бритиш Петроліум (BP) – Америка Ламар Маккей сказав:

«Кожний американець, якого це зачепило, має знати це: «Ваш уряд зробить усе можливе, аби зупинити цю кризу».

В інтерв’ю телеканалу ABC голова компанії Бритиш Петроліум (BP) Америка Ламар Маккей заявив, що немає шляху встановити, скільки саме нафти вже вилилося у Мексиканську затоку:

«Я не знаю обсягів. Є дуже приблизні цифри. Є велика непевність щодо кількості нафти, яка витікає в море, що коливається в межах п’яти тисяч барелів. Наші зусилля беруть до уваги цю непевну кількість».

Урядовці зазначають, що можуть пройти тижні, або навіть місяці перед тим, як вдасться зупинитися витік нафти. Такої думки дотримується і міністр внутрішніх справ Кен Салазар:

«Сподіваюся, що станеться якесь позитивне зрушення. Найкращий сценарій, що це буде вже сьогодні. Найгірше – витік триватиме до 90 днів».

Нафтова пляма загрожує все більшій території узбережжя та руйнує екологію. Якщо нічого не робити, кажуть експерти, нафта може просякнути пляжі та морське середовище узбережжя Мексиканської затоки від Луїзіани до Флориди, руйнуючи рибальство і туризм. І все це відбувається за часів, коли адміністрація Барака Обами переглядає свою енергетичну стратегію.

Президент Обама погодився щодо збільшення нафтових розробок у прибережному шельфі, але наразі цей напрямок призупинений до часу з’ясування причин аварії на нафтовій платформі Бритиш Петроліум.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG