Спеціальні потреби

Обама пообіцяв реформувати Податкове управління США


Президент Барак Обама пообіцяв вдатися до заходів у зв'язку з порушеннями, допущеними Федеральним податковим управлінням, в той же час заявивши про правомочність розслідування обставин витоку секретної інформації, що стосується національної безпеки. У ході цього розслідування Міністерство юстиції отримало доступ до записів телефонних розмов одного з інформаційних агентств.

На прес-конференції в четвер у Білому домі Обама заявив, що йому не було відомо про зловживання, допущені співробітниками Податкової, які приділяли підвищену увагу консервативним групам до тих пір, поки минулого тижня про це не було повідомлено в пресі. Президент сказав, що, перш за все, необхідно вирішити проблему, пов'язану з діяльністю Податкового управління США (IRS), оскільки це відомство не має права віддавати перевагу тим чи іншим політичним партіям.

Президент додав, що повністю довіряє міністру юстиції Еріку Голдеру, який розпорядився почати кримінальне розслідування у зв'язку з цією справою.

У зв'язку з цим скандалом в середу був звільнений в.о. директора IRS Стівен Міллер. Лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконнелл назвав це «важливим символічним кроком», підкресливши, проте, що ретельне розслідування зловживань, допущених IRS, має бути продовжене.

Обама призначив на посаду тимчасово виконуючого обов'язки директора IRS колишнього співробітника Адміністративно-бюджетного управління Білого дому Деніела Верфела, який займатиме цю посаду до кінця вересня.

Щодо питання національної безпеки, президент заявив, що не має наміру вибачатися за розслідування, в ході якого були конфісковані записи телефонних розмов репортерів і редакторів агентства Associated Press, які минулого року опублікували секретні матеріали про операцію ЦРУ в Ємені.

Обама заявив, що уряду необхідно збалансувати гарантовану Конституцією США свободу преси з міркуваннями збереження конфіденційності секретної інформації, якщо публікація такої інформації може поставити під загрозу співробітників розвідувальних служб і військових.

Президент відмовився обговорювати подробиці справи, пов'язаної з Associated Press.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG