Спеціальні потреби

Велика вісімка: Каддафі мусить подати у відставку


Президент Обама на саміті Великої вісімки зустрівся з представниками африканських країн
Президент Обама на саміті Великої вісімки зустрівся з представниками африканських країн

Учасники саміту Великої вісімки закликали до відставки лівійського лідера Муаммара Каддафі та заявили, що вони можуть асигнувати 40 мільярдів доларів арабським країнам, які намагаються встановити демократичну систему.

Заяву такого змісту зроблено у кінцевій декларації дводенного саміту восьми індустріально найбільш розвинених країн світу, що відбувся у французькому місті Довіль. В центрі уваги саміту була так звана арабська весна, тобто політичні події на Близькому Сході і в Північній Африці.

В рішуче сформульованій декларації сказано, що Каддафі «не має майбутнього у вільній, демократичній Лівії. Він мусить подати у відставку». В декларації також зроблено заклик до негайного припинення сили проти цивільного населення з боку лівійських військ і що відповідальних осіб треба притягнути до відповідальності.

У декларації закликається уряд Сирії, щоб він припинив застосування сили і залякування проти сирійського народу. Країни Великої вісімки – як сказано – обурені з приводу смерті багатьох протестувальників та повторних і серйозних порушень прав людини.

Члени Великої вісімки також заявили, що вони дедалі більше занепокоєні з приводу насильства в Ємені та закликали президента Алі Абдуллу Салеха виконати свою обіцянку і подати у відставку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG