Спеціальні потреби

Хотіли, як краще. Старт медреформи Обами затьмарено численними проблемами


Медреформа Обами під акомпанемент вибачень
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Медреформа Обами під акомпанемент вибачень

Сайт не працює так, як було задумано
Міністр охорони здоров’я США Кетлін Сібеліус уперше публічно взяла на себе відповідальність за проблеми, пов’язані із запуском Інтернет-сторінки біржі медичного страхування. Це ключова ланка реформи системи охорони здоров’я, яка мала б у зручний спосіб дозволити людям, які не мають медичного страхування, придбати доступний страховий поліс.

Утім, визнаючи провал з технічної точки зору, чиновники адміністрації Барака Обами продовжують наполягати, що сама реформа принесе величезну користь американському народу.

Обамі довелось вибачатись за несправність сайту
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00
Сайт не працює так, як було задумано. Цей факт вищі чини американського міністерства визнають та готові взяти на себе відповідальність, включно з міністром Кетлін Сібеліус:

«У перші тижні запуску сайту healthcare.gov багатьом американцям було неймовірно важко отримати доступ, включно з тими, що чекали роками, а інколи і все життя, аби отримати особисту безпеку, яку надає медичне страхування. Я також розчарована та розлючена з приводу проблемного запуску healthcare.gov. І я прямо кажу цим американцям: ви заслуговуєте на краще. Я вибачаюся. Я несу відповідальність перед вами за вирішення цих проблем».

Напередодні перед американським народом вибачилася і чиновниця Мерілин Тавеннер, яка безпосередньо відповідала за роботу з контрактниками – розробниками сайту:

Медреформа Обами може стати тягарем для США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00
«Я хочу вибачитися перед мільйонами американців, які спробували скористатися сайтом healthcare.gov, аби придбати страхування».

Але вони відкидають звинувачення республіканців та деяких демократів у тому, що президент Барак Обама говорив неправду, знайомлячи американців з новою системою. Мова йде ось про це запевнення:

«Не зважаючи на те, що ви чули, якщо вам подобається ваше страхування, то ви можете залишити собі поліс. Якщо вам подобається ваш лікар, то ви можете продовжувати у нього лікуватись».

Страхові компанії тепер не можуть продавати поліси, які не включають оплати за перебування в лікарні, спостереження за вагітністю для жінок, послуги психіатра та інше.
Утім, вказують республіканці, із запровадженням реформи 15 мільйонів американців втратили існуючі поліси. Серед них є Джулі Прінс, яка отримала листа від своєї страхової компанії, в якому повідомляється, що її страховий поліс скасовано.

«Я не зможу платити за своє лікування, якщо захворію».

Це сталося тому, що, згідно з новим законом, страхові компанії тепер не можуть продавати поліси, які не включають оплати за перебування в лікарні, спостереження за вагітністю для жінок, послуги психіатра та інше. Саме цю дуже дешеву, неповну, страховку і мала Джулі. Компанія запропонувала їй нову, кращу, але – утричі дорожчу.

Говорить конгресмен-республіканець Адам Кінцінгер:

«Американський народ не отримав відкриту та чесну інформацію щодо того, що вони зможуть залишити існуючі страхової поліси».

Медична страховка у США стала доступнішою
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00
Але захисники реформи пояснюють: те страхування, що було в Джулі та ще в кількох мільйонів переважно молодих чи малозабезпечених американців є неприйнятним.

У Міністерстві охорони здоров’я пояснюють, що вони зможуть придбати собі нові кращі медичні поліси, коли веб-сайт біржі медичного страхування нарешті запрацює. Керівник Міністерства охорони здоров’я Кетлін Сібеліус пообіцяла під час слухань у Конгресі, що це станеться після 30 листопада. А до цього часу краще не хворіти.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Десяті роковини трагедії МН17. Наслідки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:22 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG