Спеціальні потреби

Барак Обама про перспективи економічного розвитку Африки


Обама закликав африканських лідерів не триматися за президентське крісло. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Обама закликав африканських лідерів не триматися за президентське крісло. Відео

Президент США закликав керівників африканських країн не чіплятися за крісла, коли закінчуються їхні терміни на найвищих посадах.

Барак Обама закликав президентів африканських країн не чіплятися за крісла, коли закінчуються їхні терміни на найвищих посадах. Він заявив, що саме проблеми з урядуванням і те, що Обама назвав раковою пухлиною корупції, гальмують розвиток багатьох країн.

Промова перед лідерами Африканського Союзу, що об’єднує 54 країни континенту, стала ключовим виступом президента Обами під час 5-денної подорожі до Африки. Він намагався переконати африканців, що щиро вболіває за майбутнє континенту і запропонував кілька важливих порад:

«Я також мушу сказати, що економічний розвиток Африки опиняється під загрозою, коли лідери відмовляються йти з посад по закінченні термінів…

Дозвольте мені бути відвертим. Я цього не розумію. Я відпрацьовую свій другий термін. Це справжній привілей – бути президентом Сполучених Штатів. Я не можу собі уявити більшої честі, або цікавішої роботи. Я люблю свою роботу, але, згідно з Конституцією США, я не можу балотуватися знову…

Я власне вважаю, що я дуже гарний президент і думаю, що якби я балотувався, то міг би виграти, але мені не можна…»

Під оплески й схвальні вигуки Обама наголосив, що закон є закон і президенти не повинні стояти над законом. Професійне урядування і демократичні механізми мали б, на думку американського президента, створити умови для економічного розвитку

Саме темі розвитку Обама приділив більше уваги:

«У той час, як Африка змінюється, я закликаю світ змінити підхід до Африки. Дуже багато африканців кажуть мені – ми не хочемо просто допомоги, нам потрібна торгівля, яка б підштовхувала прогрес. Нам не потрібні покровителі – нам потрібні партнери, щоб допомогти нам створити власні можливості для розвитку. Нам не потрібна ганьба залежності, ми хочемо самі визначати своє майбутнє».

Тим часом США змушені надавати допомогу не лише для економічного розвитку і боротьби зі злиднями в країнах Африки. У час перебування Обами в Африці, у столиці Сомалі Могадішу, терористи підірвали готель, у якому розташовані посольства Китаю та Єгипту. Щонайменше 18 людей загинуло. Президент сказав:

«Вибухи в Могадішу нагадують нам, що терористичні групи на зразок Аль-Шабаб нічого не пропонують окрім смертей і руйнування і їх треба зупинити».

На навчання африканських військових, устаткування і на проекти протидії екстремізму в Африці Білий дім пропонує витратити більше півмільярда доларів у наступному фінансовому році.

Дивіться також: Експерти: ідеологізація – ворог української історії

Що не так з "історичними законами"? Західні дослідники дали відповідь. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

XS
SM
MD
LG