Спеціальні потреби

Слідство в справі інциденту на Таймс-Сквер триває


Правоохоронні органи США поки не можуть сказати хто і чому хотів підірвати автомобіль з вибуховими речовинами в центрі Нью-Йорка у суботу.

Розслідування по гарячих слідах і перегляд сотень годин відеозаписів з камер спостереження поки не дали однозначної відповіді, хто стоїть за спробою теракту. Єдине в чому погодились слідчі, якби бомба спрацювала - вибух міг би забрати життя багатьох людей.

Міністр внутрішньої безпеки США Джанет Наполітано, яка особисто контролює хід розслідування, заявила, що вже кілька людей чи організацій взяли на себе відповідальність за цю спробу теракту.

«Ми, як часто буває в таких випадках, отримали від кількох груп заяви про відповідальність за спробу теракту. Але наші правоохоронці перевіряють зараз всі факти і всі можливі версії. Ми не відкидаємо ніяких можливостей».

Поліція оприлюднила кілька відео фрагментів, де видно як начинений вибуховими матеріалами автомобіль просувався вулицями Нью-Йорка перед тим як зупинитися на Таймс-Сквер. Водій залишив машину на аварійних вогнях і з працюючим двигуном і втік.

Інша відеокамера, розташована на сусідній вулиці, зафіксувала момент, як невідомий чоловік знімає з себе верхній одяг і нервово оглядаючись у напрямі припаркованого автомобіля, швидко йде з площі. Поліція вважає що цей білошкірий чоловік, якому десь біля сорока може бути причетним до події. Його пошуки тривають.

Тим часом буквально за кілька годин після інциденту одне з угруповань Талібану у Пакистані через Інтернет взяло на себе відповідальність за спробу теракту. Слідчі підтверджують, що саморобна бомба в машині в Нью-Йорку нагадує за конструкцією бомби, які Аль-Кайда підірвала в 2007 році біля нічного клубу у Лондоні та в аеропорту Шотландії.

В Інтернеті можна знайти чимало відео інструкцій, створених Аль-Кайдою, як виготовити саморобну бомбу, використовуючи газові балони та каністри з бензином. Подібними речовинами був начинений автомобіль у Нью-Йорку.

Втім, слідчі досить скептично ставляться до версії, що спробу теракту здійснили міжнародні терористичні організації.

Доступ до Таймс-Сквер зараз вже відкритий для загальної публіки.


  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG