Спеціальні потреби

Запрацьованим медсестрам прописали живопис від стресу


Запрацьованим медсестрам прописали живопис
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Запрацьованим медсестрам прописали живопис

Професія медсестри найбільш психологічно інтенсивна в американській системі охорони здоров’я. Саме на середній медичний персонал лягає тягар опіки за хворими і, - що найскладніше, - за тяжко та смертельно хворими. Постійна робота з такими пацієнтами не рідко впливає на емоційний стан медиків. Останнім часом чимало медичних установ по всій країні запроваджують спеціальні програми, покликані допомогти медсестрам та медбратам зняти щоденне психологічне напруження. Адже саме стрес вважається причиною хвороб та професійних помилок. Одна з таких програм діє у дитячому центрі ракових захворювань у Вашингтоні.

У США - 3 100 000 медсестер
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00
Джен Поверс працює менеджером у центр лікування ракових захворювань при лікарні Джорджтаунського університету. Робота у неї складна і напружена. Щоби якось зняти стрес Джен разом з колегами ходить на заняття розтяжки, які організовує лікарня.

«Це дозволяє не думати протягом 5 хвилин і тоді повертаєшся на роботу посвіжілим і працюєш більше, важче, довше», - каже Поверс.

Виснажливим є не лише довгий робочий день. Як пояснила медсестра Лізі Гейґуд, їм щодня доводиться мати до діла з важко і смертельно хворими людьми:

«Інколи відчуваєш, що більше не можеш. Ми працюємо з важко хворими і стикаємося з усіма проблемами, які пов’язані з раковими хворобами».

400 доларів за 30-хвилинну консультацію лікаря
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00
Саме тому керівництво центру почало шукати способи, аби допомогти медсестрам зняти стрес. Спочатку це були лише заняття спортом, каже Ненсі Морґан, координатор антистресових програм, а тепер це і шиття і малювання:

«Ми запрошували танцюристів, музикантів. У нас були артисти візуального мистецтва, художники. Я й сама викладала їм мову. До речі, ми вже давно вийшли поза межі центру і тепер до нас приходить весь персонал лікарні».

Медбрат Томас Янґ намагається не пропускати жодного заняття під час обідньої перерви:

«Це не так легко - доглядати за пацієнтами, допомагати їм у важкі для них хвилини».
Це дозволяє не думати протягом 5 хвилин і тоді повертаєшся на роботу посвіжілим і працюєш більше, важче, довше
Джен Поверс

Томас каже, що участь в антистресових програмах дозволила йому випробувати для себе щось нове:

«Тут я можу спробувати щось нове, що я ніколи робив. Наприклад, я ніколи до цього не шив».

Лікарня найняла художницю Лорен Кінґсланд, щоби жінка навчила медперсонал працювати з волокном і мистецтву вишивки.

«Йдеться про те, щоби опанувати, а найголовніше - робити це. Вони позбуваються думок, забувають про стрес, коли торкаються тканини, насолоджуються від дотику та й самим процесом вишивки. Знаєте, створення чогось гарного живить вашу душу», - каже майстриня.

Класи живопису особливо популярні серед працівників лікарні, тим більше, що не треба приносити ані фарб, ані паперу.

Американські лікарні виписують астрономічні рахунки
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00
Трісії Сміт подобається клас ще й демократичністю відвідування;

«Ми можемо приходити, відходити. Я можу прийти, трохи помалювати і піти. Якщо мене викликає пацієнт, я піду до пацієнта, а відтак повертаюся назад», - говорить медсестра.

Завдяки цій програмі медсестри можуть перепочити під час довгої зміни і набратися позитивної енергії, а заодно прикрасити лікарню. Досить часто їх проекти ще й знаходять собі місце на стінах лікарні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG