Спеціальні потреби

ООН: кількість жертв конфлікту в Україні за два тижні подвоїлася


Передбачуване число жертв конфлікту в Україні за даними на 10 серпня зросло майже вдвічі, досягнувши 2 086 осіб, порівняно з 1 129 осіб за даними на 26 липня. Про це повідомило в середу Управління верховного комісара ООН з прав людини.

«Це свідчить про очевидну тенденцію ескалації», – заявила представниця управління Сесіль Пуйї.

За її словами, з моменту початку конфлікту в Східній Україні кожен день гинуло в середньому 60 осіб, а в перший тиждень серпня цей показник зріс до 70 чоловік у день.

Також на сьогоднішній день налічується 5 000 поранених. У звіті ООН враховуються жертви серед української армії, озброєних угруповань, проросійських сепаратистів і мирних жителів, проте, як уточнила Пуї, це «вельми консервативні оцінки».

«Так, число жертв серед мирного населення, швидше за все, применшено, оскільки у зв’язку з нестабільністю обстановки багато людей не можуть звернутися за медичною допомогою... і оскільки порушені канали зв’язку», – додала вона.

Поки неясно, чи потрапили російські військовослужбовці в статистику ООН, яка базується на інформації, отриманої від української влади і місцевих медичних установ. «У нас немає даних про національність загиблих і їх приналежність до мирного населення або збройни силах», – пояснила вона.

Західні країни і Київ побоюються, що російський президент Володимир Путін, який у березні анексував Кримський півострів, може ввести війська на схід України, щоб запобігти поразці сепаратистів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG