Спеціальні потреби

У Москві Нуланд розмовляла про врегулювання конфлікту в Україні


США допомагатимуть втілювати Мінські угоди. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

США допомагатимуть втілювати Мінські угоди. Відео

Сполучені Штати схвально відгукнулися про зобов’язання українського уряду гуманно поводитися із захопленими у полон на Донбасі двома російськими військовослужбовцями. Помічниця державного секретаря Вікторія Нуланд окремо згадала про російських військових, завершивши переговори в Москві. На підсумковій прес-конференції Нуланд говорила майже виключно про досягнення миру в Україні через запровадження Мінських угод.

США не є безпосередньою стороною Мінських угод, нагадала Вікторія Нуланд, але Вашингтон хоче скористатися своїми зв’язками з усіма учасниками процесу, щоб сприяти врегулюванню конфлікту. Про це, за її словами, йшлося упродовж тижня на зустрічах держсекретаря Кері у Сочі та на переговорах Нуланд у Києві та Москві.

Помічниця держсекретаря США Вікторія Нуланд сказала:

«Ми особливо заглиблювалися у те, як Сполучені Штати могли би підтримувати процес впровадження Мінських угод, підтримувати сторони: Україну, ОБСЄ і Росію у роботі тристоронньої контактної групи».

Нуланд сказала, що переповідатиме про американські переговори з Росією українській стороні та іншим партнерам «нормандської четвірки», і перерахувала першочергові потрібні кроки:

«Забезпечення справжнього припинення вогню вздовж лінії розмежування, починаючи з введення ОБСЄ в Широкине. З політичною робочою групою – створити умови для вільних і справедливих виборів, відповідно до української конституції і стандартів ОБСЄ. Покращити гуманітарну ситуацію на місцях для мешканців Донбасу. Щоб дозволити гуманітарну допомогу не лише з російської сторони, але й з української. Щоб ОБСЄ була присутня уздовж всього кордону, як цього вимагає Мінськ. І проводити інспекцію автоколон, які приходять з російської сторони».

На тлі деяких критичних оцінок візиту державного секретаря Керрі у Росію, Вікторія Нуланд наголосила, зовнішньополітичне відомство США прагне зберігати безпосередній зв’язок з Москвою навіть критикуючи дії Росії в Україні:

«Ми, очевидно, залишатимемося у міцних двосторонніх контактах з Україною, а тепер ми маємо пряміший канал з українського питання з Російською Федерацією».

Помічниця держсекретаря США сказала про те, що зараз найважливіше:

«Принципова позиція США полягає у тому, що усі сторони конфлікту повинні говорити про повне припинення вогню, повне відведення військового спорядження і це включає військову підтримку, яку Російська Федерація надає сепаратистам на сході України».

XS
SM
MD
LG