Спеціальні потреби

Нова ядерна стратегія США викликає незадоволення серед республіканців


Представники Республіканської партії США не стримували слів незадоволення, критикуючи нову стратегію можливого застосування ядерної зброї, оприлюдненої у вівторок адміністрацією Барака Обами. Документ обмежив випадки, коли Сполучені Штати можуть застосувати свій ядерний арсенал. Це, на думку республіканців, наражає країну на серйозну небезпеку.

Барак Обама зобов’язується не використовувати ядерну зброю проти країн, які підписали і дотримуються умов договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Навіть, якщо ці країни нападуть на США з хімічною чи бактеріологічною зброєю. Республіканці, не забарилися з критикою.

Конгресмен-республіканець Майкл Тернер сказав:

«Це зменшує наші можливості, і американці мусять бути занепокоєні цим».

Сенатор Джон Маккейн, який у цей час перебув в агітаційній поїздці у Каліфорнії, у своєму зверненні закликав адміністрацію Обами чітко артикулювати, що уряд США залишає за собою право скористатися будь-якими можливими методами, щоб завадити атаці на американський народ та наших союзників.

Міністр оборони США Роберт Ґейтс каже, що нова стратегія залишається ефективною у протистоянні з Північною Кореєю чи Іраном, які не приєдналися до договору про нерозповсюдження ядерної зброї:

«Якщо ви не граєте за правилами, тоді ми розглядаємо усі способи захисту у відносинах з вами».

Деякі посадовці адміністрації колишнього президента Джорджа Буша підтримали новий план. Ніколас Бернс каже:

«Президент дає чіткий сигнал про те, що ера холодної війни давно в минулому. Справжня небезпека зараз походить від терористичних груп, і таких країн-ізгоїв як Іран та Північна Корея».

Державний секретар Гілларі Клінтон, яка була серед посадовців, що оприлюднили нову стратегію, наполягає що Америка не підриває своєї безпеки:

«Ми зменшуємо роль і кількість зброї у нашому арсеналі, але залишаємо в силі безпечну і ефективну систему захисту нашої нації і наших союзників та партнерів».

Щодо контроверсійної частини документа, який забороняє Сполученим Штатам застосовувати ядерну зброю, навіть якщо на нашу країну буде здійснено атаку з використанням хімічної чи бактеріологічної зброї, прес-секретар Білого дому Роберт Ґібс заспокоює:

«Якщо ми побачимо, що якась країна значно нарощує свій арсенал біологічної чи бактеріологічної зброї, ми залишаємо за собою право переглянути всі гарантії, які були дані до того».

  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG