Спеціальні потреби

Директору Агентства національної безпеки шукають заміну


Директору АНБ шукають заміну
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Директору АНБ шукають заміну

Європа просить роз'яснень щодо АНБ
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00
Всього кілька місяців тому у світі знали лише одну абревіатуру, пов’язану з американськими шпигунами, - ЦРУ. Але у результаті витоку секретних документів уряду Едвардом Сноуденом за межами розвідувальних кіл у США та за кордоном довідалися і про таке надзвичайне потужне Національне агентство безпеки.

І тепер воно нажило чимало ворогів. Світові лідери вимагають пояснень щодо звинувачень у тому, що їхні телефони прослуховувалися, а переписка проглядалася. Інтернет-гіганти Google та Yahoo розлючені тим, що АНБ підключалося до пошти їх користувачів, навіть не поставивши їх до відома. Конгрес відреагував, встановивши кілька обмежень на роботу цього розвідувального управління. Оскільки діючий директор АНБ Кіт Александер наступного року виходить на пенсію, завдання відновити довіру до Національного агентства безпеки ляже на нового директора.

Глобальна "прослушка" не дивує українців
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00
«Для нового директора АНБ буде дуже важливо побудувати стосунки, що базуються на довірі, зі світовими лідерами та з його чи її колегами в розвідувальних агентствах в інших країнах. А також – в середині бізнесу, з бізнес-лідерами», - говорить колишній радник директора ФБР та партнер юридичної контори Пол Тао.

Колишній працівник АНБ Вільям Бінні, який свого часу спричинив витік секретної інформації, вважає, що масивна шпигунська програма Національного агентства безпеки порушує Конституцію США та не є абсолютно необхідною для попередження актів тероризму. Він і не сподівається, що політика нового директора, навіть попри міжнародний скандал, кардинально відрізнятиметься від дій його попередника:

«Я не вірю, що щось зміниться, якщо не поміняються засади та завдання АНБ».

Пол Тао також вважає, що масивна програма прослуховування триватиме:
Для нового директора АНБ буде дуже важливо побудувати стосунки, що базуються на довірі, зі світовими лідерами
Пол Тао, колишній радник ФБР

«Це їхнє завдання: збирати комунікації терористів, іноземної розвідки, кібер-злочинців».

У тої же час чимало експертів вважають, що Кіт Александер чудово впорався з покладеним на нього завданням та зробив вагомий внесок у безпеку США та боротьбу з тероризмом. Серед них – старший науковий співробітник Центру стратегічних та міжнародних досліджень Джеймс Льюїс.

«Я запитав кілька людей, що станеться з Александром після скандалу зі Сноуденом. І в президентській адміністрації, і республіканці говорять, що він просто не замінима людина», - говорить Льюїс.

Утім, заміна йому вже готується. Кіт Александер, який обіймає цю посаду з 2005-го року та його заступник виходять на пенсію весною 2014-го року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG