Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН засудила КНДР за запуск балістичної ракети


Рада Безпеки ООН одноголосно засудила здійснений цього тижня Північною Кореєю черговий запуск балістичної ракети, назвавши його «грубим порушенням» міжнародних зобов'язань. Дії КНДР засудив навіть Китай - головний союзник Північної Кореї.

У п'ятницю Рада Безпеки в складі 15 членів оприлюднила підготовлену Сполученими Штатами заяву, згідно з якою Радбез має намір «продовжувати уважно стежити за ситуацією і, в подальшому, прийняти суттєві заходи». У заяві не уточнюється, про які саме заходи йдеться.

У заяві Північну Корею звинуватили в тому, що вона витрачає наявні в неї ресурси «на випробування балістичних ракет», в той час як її громадяни «не мають навіть необхідного».

Текст заяви був схвалений після тривалих переговорів з Китаєм, який не був згоден з попередніми його варіантами, аргументуючи свої застереження зростанням напруженості в регіоні.

Балістичну ракету запустили у вівторок з північнокорейської субмарини в бік Японії. Подібні випробування і запуски балістичних ракет неодноразово проводилися КНДР останніми місяцями, попри резолюції ООН.

Екстрене засідання Ради Безпеки відбулося з ініціативи США і Японії.

Представник Малайзії при ООН Рамлан бін Ібрагім заявив, що «дії КНДР були зустрінуті засудженням більшістю членів», зазначивши, що дискусії велися лише з приводу того, як саме сформулювати заяву.

Дивіться також: Ця історія про силу діаспори не залишить байдужим жодного українця

Ця історія про силу діаспори не залишить байдужим жодного українця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:29 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG