Спеціальні потреби

Ґейтс має застереження щодо агресивності Китаю і провокацій з боку КНДР


Роберт Гейтс
Роберт Гейтс

Міністр оборони США Роберт Ґейтс каже, що шестисторонні переговори щодо ядерної програми Північної Кореї будуть продовжені щойно НКДР припинить провокативні дії та буде слідувати раніше взятим зобов’язанням.

У п’ятницю Ґейтс зустрівся у Сеулі з міністром оборони Південної Кореї Кім Кван Джином і обговорив напругу на Корейському півострові.

Південнокорейський високопосадовець заявив, що Сеул очікує нових провокацій з боку Північної Кореї і готовий відповісти на них з позиції сили. Водночас, міністр оборони США сказав журналістам, що дипломатичний контакт з Північною Кореєю все ще можливий, якщо дії Пхеньяна засвідчать, що такі перемовини були б продуктивними та чесними.

Ґейтс також зустрівся з президентом Південної Кореї Лі Мен Баком. Той закликав до тіснішої співпраці між Вашингтоном та Сеулом щодо північнокорейської ядерної програми. За словами, Лі Мен Бака це питання необхідно вирішити до кінця цього року.

У 2012-му виповнюється 100 років з дня народження засновника Північної Кореї Кім Ір Сена. Пхеньян вже заявляв, що у 2012-му році Північна Корея стане могутньою та процвітаючою країною.

Шестисторонні перемовини з приводу ядерної програми Пхеньяна, які проходили в Китаї за участі Північної та Південної Кореї, Японії, Росії та США, припинилися в 2008-му році.

Міністр оборони Південної Кореї заявив журналістам, що побоюється нових військових провокацій з боку Північної Кореї з огляду на артилерійський обстріл острова Йонбендо в листопаді та затоплення військового корабля Південної Кореї у Жовтому морі у березні, коли загинуло 46 моряків. Пхеньян заперечує свою причетність до інциденту з військовим кораблем.

Сеул є останньою зупинкою Ґейтса в азійському турі, під час якого він також відвідав Пекін та Токіо. У промові виголошеній раніше в п’ятницю, він заявив, що політичні лідери Китаю мають повний контроль над китайськими військовими, не зважаючи на те, що раніше китайські представники заявили, що не знали про те, що цього тижня відбулись випробування невидимого для радарів китайського військового літака.

Ґейтс також заявив, що Японія та США повинні переглянути нинішні оборонні домовленості, щоб мати змогу відповісти на зростання агресії з боку Китаю та можливі загрози від Північної Кореї.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG