Спеціальні потреби

Нобелівську премію з медицини присудили вченим, які зробили відкриття про біологічний годинник людини


Нобелівська премія з медицини 2017 року була присуджена трьом американським ученим. Дослідники зробили відкриття про те, як працює організм людини

Джефрі Голл, Майкл Росбаш і Майкл Янґ були нагороджені за відкриття молекулярних механізмів, що контролюють циркадний ритм.

«Використовуючи фруктові мухи як модельний організм, нинішні лауреати Нобелівської премії виділили ген, який контролює нормальний щоденний біологічний ритм, – повідомляє комітет із нагородження. – Вони показали, що цей ген кодує білок, що накопичується в клітині протягом ночі, а потім деградує протягом дня».

Циркадні ритми адаптують фізіологію людини до різних фаз дня, впливаючи на сон, поведінку, рівень гормонів, температуру тіла та обмін речовин.

Премія за фізіологію або медицину – це перша Нобелівська премія, яка присуджується щорічно.

Премії з фізики, хімії, літератури та миру також будуть оголошені з вівторка по п'ятницю відповідно; і премія за економіку – в понеділок, 9 жовтня.

Премія становить 1,1 мільйона доларів.

Хто вони?

Джефрі К. Голл народився в 1945 році в Нью-Йорку, США. Він отримав ступінь доктора в 1971 році у Вашингтонському університеті в Сіетлі і був докторантом в Каліфорнійському технологічному інституті в Пасадіні з 1971 по 1973 рік. Він приєднався до факультету в Університеті Брандайса у Волтамі в 1974 році. У 2002 році він почав співпрацювати з Університетом штату Мейн.

Майкл Росбаш народився 1944 року в Канзас-Сіті, США. Він отримав ступінь доктора в 1970 році в Массачусетському технологічному інституті в Кембриджі. Протягом наступних трьох років він був докторантом в Единбурзькому університеті в Шотландії. З 1974 р. працює на факультеті в Університеті Брандайса у Волтамі, США.

Майкл В. Янґ народився в 1949 році в Маямі, США. Він отримав докторський ступінь в Техаському університеті в Остіні в 1975 році. У період з 1975 по 1977 роки він був докторантом у Стенфордському університеті в Пало-Альто. З 1978 р. працював в Університеті Рокфеллера в Нью-Йорку.

Дивіться також: Американські лікари надали українським дітям з опіковими травмами безплатну медичну допомогу

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG