Спеціальні потреби

Білоруській письменниці присудили Нобеля


Світлана Алексієвич
Світлана Алексієвич

Нобелівську премію з літератури отримала народжена в Україні письменниця Світлана Алексієвич.

Білоруська журналістка і прозаїк Світлана Алексієвич отримала у четвер, 8-го жовтня, Нобелівську премію з літератури за 2015 рік. Про це повідомляється на офіційному веб-сайті Нобелівського комітету. Премія присуджена письменниці «за її багатоголосні твори – пам'ятники стражданню і мужності в наш час».

67-річна Алексієвич стала 14-ю жінкою, яка отримала Нобеля з літератури. «За допомогою новітнього методу – ретельно складених колажів із голосів різних людей, - вона поглиблює наше розуміння цілої епохи», - цитує Нобелівський комітет видання New York Times.

Народилася письменниця 31-го травня 1948 року в українському місті Івано-Франківськ у родині вчителів. Згодом, її родина переїхала до Білорусі, де Світлана закінчила факультет журналістики Білоруського державного університету.

Алексієвич працювала вчителькою й журналісткою. Через авторську позицію книги Алексієвич неодноразово викликали критику з боку радянського режиму. Та й нині вона перебуває в опозиції до режиму Олександра Лукашенка, який за словами самої Алексієвич «робить вигляд», що її не існує. Алексієвич жила у Італії, Німеччині, Франції та Швеції, але нині повернулась до Білорусі.

У своїх інтерв’ю Алексієвич неодноразово висловлювала свою підтримку українцям.

«В Україні відчувається дух часу, відчувається дух нації, що відродилася, яка не хоче, щоб її затягував російський вир. Я хотіла б вірити, що їм це вдасться, що не вдасться російському середньовіччю, яке сьогодні почалося, затягнути українців у старі часи. Дуже б хотілося сподіватися», - цитує її слова Радіо «Свобода».

Її книги видавали в 19 країнах світу. До найбільш популярних серед них належать: «У війни не жіноче обличчя», «Цинкові хлопчики», «Зачаровані смертю», «Чорнобильська молитва».

Також Алексієвич є автором понад двох десятків сценаріїв документальних фільмів та трьох театральних п'єс.

У 2013 році саме Алексієвич вважали найімовірнішою кандидаткою на Нобелівську премію з літератури, однак тоді її отримала письменниця Еліс Манро з Канади.

Дивіться також: Від українських волонтерів з камерами до лауреатів Оскара - як створювався фільм «Зима у вогні»

Євген Афінєєвський про історію створення фільму про Майдан. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

XS
SM
MD
LG