Спеціальні потреби

США: угруповання Боко Гарам, можливо, готує атаки в Нігерії


Бойовики ісламістського угруповання Боко Гарам

Сполучені Штати попередили своїх громадян у Нігерії , що радикальне ісламістське угруповання Боко Гарам, можливо, планує атаки в столиці країни – Абуджі.

Посольство США оприлюднило екстрене повідомлення, в якому сказано, що атаки можуть бути скеровані проти готелів, у яких зупиняються громадяни західних країн, але що час імовірних атак невідомий.

Уряд Нігерії свідомий цієї загрози – сказано в повідомленні – і «активно запроваджує заходи безпеки».

Посольство попередило своїх громадян, щоб вони були обережними неподалік будинків нігерійського уряду, дипломатичних представництв, місць, де збирається більша кількість людей, ринків і релігійних місць.

Подібне попередження було оприлюднено у листопаді минулого року після ряду кривавих атак у північному районі Нігерії. Проте нігерійський уряд піддав критиці цей крок, кажучи, що американське повідомлення не було основане на новій інформації і що воно без потреби поширювало паніку.

Як вважається, з часу, коли угруповання Боко Гарам розпочало атаки у 2009 році, воно вбило приблизно 1000 людей. Екстремісти атакували церкви, штаб-квартиру ООН у Нігерії, поліцейські відділення та інші державні будинки.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG