Спеціальні потреби

Нідерланди нададуть Україні 4 млрд євро допомоги до 2025 року


12 квітня прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте поговорив телефоном з президентом України Володимиром Зеленським
12 квітня прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте поговорив телефоном з президентом України Володимиром Зеленським

Нідерланди нададуть Україні додатково мільярд євро оборонної підтримки цього року. Країна також передбачила 3 мільярди євро допомоги Україні на 2025 рік, заявив у п'ятницю прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

В соцмережевому дописі посадовець вказав, що з врахуванням нових асигнувань, допомога Україні від Нідерландів складе 3 мільярди євро в 2024 році, що включає 400 мільйонів євро на підтримку української економіки.

"Україна має перемогти в цій битві - за свою та нашу безпеку", - додав він.

Президент України Володимир Зеленський подякував Рютте за підтримку і назвав Нідерланди "взірцевим прикладом" підтримки.

"Нідерланди виділили ще мільярд євро на військову допомогу Україні й 400 мільйонів на відновлення. Це додатково до зобов’язань у межах нашої двосторонньої безпекової угоди. Дякую, Марку, дякую, нідерландський народе! Це взірцевий приклад підтримки України", – написав в Telegram український президент.

Зеленський також повідомив, що в телефонній розмові з Рютте обговорив міжнародні зусилля з пришвидшення "постачання снарядів для артилерії, амуніції й систем ППО. Подякував за результативну конференцію Justice for Ukraine у Гаазі та запуск за її підсумками Реєстру збитків. Розповів про підготовку Саміту миру у Швейцарії й запросив Нідерланди приєднатися. Ми також обговорили необхідні зусилля, щоб цей захід підтримало якнайбільше країн".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG