Спеціальні потреби

Україна потерпає від масштабної кібератаки


Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що урядовий портал щойно відновив роботу.

Урядовий портал повідомляє, що жодне із майже 150 стратегічних для економіки країни підприємств, тому числі АЕС та підприємства, пов'язані із безпекою держави, не постраждало.

Радіаційний моніторинг промислового майданчика на ЧАЕС проводять у ручному режимі через тимчасове відключення системи Windows внаслідок кібератаки.

Про це повідомляє сайт Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Український інтернет-журнал ain.ua, присвячений ІТ-бізнесу, опитав експертів щодо вірусу. На їхню думку, зараження могло відбутися кілька місяців тому, а активація відбулася за зовнішньою командою.

У компанії ISSP, що займається кібербезпекою, вважають, що атаку розпочали приблизно в березні-квітні 2017 року - тоді зловмисники вивчали інфраструктуру, перехоплювали паролі та адміністративно-технологічні облікові записи.

Про атаку заявляє й компанія Merck із Америки – місто Кенілворт, штат Нью-Джерсі. «Ми підтверджуємо, що комп’ютерна мережа нашої компанії зазнала атаки сьогодні в рамках глобального зламу», – пишуть у Twitter фірми.

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов заявляє, що, за попередніми оцінками, до кібернападу може бути причетна Росія.

Українська правда повідомляє, що на Чорнобильській АЕС відключили комп'ютери - через це не працює електронний документообіг. Як сказав виданню начальник зміни ЧАЕС Володимир Ільчук, деякі комп'ютери були заражені вірусом. Ільчук стверджує, що жодної радіаційної загрози через атаку немає.

За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, сервери Кабінету Міністрів не постраждали, а атака зачепила «окремі персональні комп'ютери».

Національний банк України заявив про зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом на декілька українських банків, а також на деякі підприємства комерційного та державного секторів, що відбувається сьогодні, 27 червня.

«У результаті таких кібератак ці банки мають складності з обслуговуванням клієнтів та здійсненням банківських операцій. Наразі у фінансовому секторі посилено заходи безпеки та протидії хакерським атакам усіх учасників фінансового ринку. Національний банк упевнений, що захист банківської інфраструктури від шахрайських дій в кіберпросторі організовано належним чином, а спроби кібератак на інформаційні системи банків будуть нейтралізовані», – йдеться у повідомленні на сайті установи.

Зокрема, стало відомо, що постраждав «Ощадбанк».

Про атаку на їхні інформаційні системи повідомила також «Нова пошта».

«Через масовану атаку вірусу Petya.A на наші інформаційні системи відділення та контакт-центр «Нова пошта» тимчасово не можуть обслуговувати клієнтів», – написали представники підприємства у Facebook.

​Раніше цього ж дня «Інтерфакс Україна» повідомив про хакерські атаки на «Київенерго» та «Укренерго», а видання «Обозреватель» – про атаки на «Запоріжжяобленерго» та «Дніпроенерго».

Станом на 15:10 сайти «Укренерго», «Запоріжжяобленерго» та «Дніпроенерго» не працюють, а у Facebook «Київенерго» повідомили, що центри обслуговування клієнтів «із технічних причин» працюють в обмеженому режимі. Деталей наразі жодна зі згаданих установ не повідомляла.

Окрім того, як повідомив «24 канал», на київську та львівську редакції медіахолдинг ТРК «Люкс», до складу якого входить він, національна мережа радіостанцій «Радіо Люкс» та «Радіо Максимум», а також низка інтернет-сайтів, скоєно вірусну атаку.

​Також віце-прем'єр-міністр Павло Розенко повідомив про кібератаку на комп'ютери українського уряду.

У Київському метрополітені повідомили, що оплата банківськими картками у підземці наразі неможлива через хакерську атаку, але безконтактні картки працюють у звичайному режимі.

Про вірусну атаку повідомили також у мережах автозаправок.

​Стало відомо, що йдеться про вірус-вимагач, який шифрує інформацію на уражених комп'ютерах.

​Про спам-атаку повідомили також в міжнародному аеропорту «Бориспіль».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG