Спеціальні потреби

Річницю трагедії Новий Орлеан відзначав дуже своєрідно


Південний американський штат Луїзіана відзначив 5 річницю урагану Катрина, що завдав значної шкоди місту Новий Орлеан і забрав життя понад 1 800 людей. На вшанування цієї сумної річниці прибув і президент США Барак Обама. Втім настрій у місті задавав не він, а тисячі людей, які вийшли на вулиці, щоб згадати загиблих і підтримати один одного.

Батьківщина джазу Новий Орлеан, відзначив 5 річницю трагедії у притаманному лише цьому місту стилі.

Музика супроводжувала поминальні церемонії за сотнями людей, які втратили життя, коли ураган зруйнував захисні дамби і вода залила більшу частину міста.

5 років тому ураган Катрина яскраво продемонстрував неготовність місцевої влади і федерального уряду оперативно реагувати на великомасштабну катастрофу.

Протягом кількох тижнів тисячі людей боролися за виживання самотужки, без їжі, води, житла і без допомоги ззовні.

Федеральну владу розкритикували тоді за повільну, неорганізовану і неадекватну реакцію на події. Барак Обама, який виступив перед студентами місцевого університету, визнав провину уряду:

«Це було стихійне лихо, але цю катастрофу можна назвати створеною людиною. Ганебний провал уряду, який залишив напризволяще чоловіків, жінок і дітей».

Ураган Катрина зруйнував захисні дамби навколо Нового Орлеану і більша частина міста опинилася тоді під кількаметровим прошарком води. Обама заявив, що цим разом уряд вивчив гіркий урок:

«Побудова нової системи дамб у Новому Орлеані стане найбільшим цивільним проектом в Американській історії. Ми закінчимо будівництво наступного року. Завдяки цьому місто буде захищене від ураганів історичної сили. Ми більше не будемо грати з ураганами у російську рулетку».

За традицію, яку вже встиг закріпити за собою президент Обама, він відвідав місцевий ресторан і спробував сосиски з алігатора.

П’ять років тому район, де тепер знаходиться ресторан, був на З метри заввишки залитий водою, як і більшість міста. Сьогодні, як сказав президент, цей ресторан є прикладом бажання мешканців Нового Орлеану відродити життя у місті:

«Новий Орлеан стає містом яке яскраво показує на що ми здатні в Америці, а не тільки демонструє на що ми не здатні.

Тим часом на вулицях Нового Орлеану не припинялися імпровізовані паради. Місцеве населення, як і раніше, більше надіється на себе, ніж на владу. Один із мешканців міста Роберт Грін зазначив:

«Ураган зруйнував наше життя. Але ми святкуємо той факт, що хоч ми можемо втрачати людей, але здатні зберігати нашу віру і надію. Ми робимо те, що робили раніше – не зважаючи на Катрину, не зважаючи ні на що інше».

XS
SM
MD
LG