Спеціальні потреби

Японія ввела нові санкції проти Росії


Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе
Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе

Японія ввела додаткові санкції проти Росії, посиливши свою позицію щодо Москви в прагненні узгодити її з кроками, здійсненими іншими країнами, в тому числі ключовим союзником – США.

Нові заходи включають заборону на випуск цінних паперів у Японії деякими російськими банками і посилення перевірок з метою запобігання поставок зброї до Росії, повідомив головний секретар кабінету міністрів Есіхіде Суга.

Японія ввела санкції після російської анексії Кримського півострова в березні, але вони були м’якішими, ніж санкції ЄС чи США, що відображало надії Токіо на поліпшення економічних і енергетичних зв’язків з Москвою.

Візит до Японії президента Росії Володимира Путіна, що очікувався в вересні, тепер здається малоймовірним. Тим не менш, він і прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе розраховують провести переговори на полях саміту лідерів АТЕС в листопаді.

Повідомлення про введення нових санкцій з’явилося після того, як у середу голова адміністрації Володимира Путіна, Сергій Іванов, відвідав один зі спірних островів, званих Північними територіями в Японії і Південними Курилами – в Росії.

Есіхіде Суга сказав, що Японія заявить протест у зв’язку з візитом Іванова.

У відповідь на введення Японією нових санкцій Міністерство закордонних справ оприлюднило заяву, в якій повідомило, що Москва «розчарована» рішенням Токіо.

«Розглядаємо цей недружній крок як чергове свідчення нездатності японської сторони самостійно вибудовувати зовнішньополітичну лінію, – йдеться в заяві МЗС Росії. – Наша позиція незмінна – односторонні санкції нелегітимні, ніколи не досягають своєї мети, а лише ведуть до зростання напруженості у міжнародних відносинах».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG