Спеціальні потреби

Нідерланди погрожують заблокувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС


Марк Рютте
Марк Рютте

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте зажадав від лідерів ЄС «юридично зобов'язуючих» гарантій, що застереження його країни з приводу Угоди про асоціацію з Україною будуть враховані.

В іншому випадку, заявив він, Гаага не ратифікуватиме договір.

Нідерланди залишилися єдиною країною ЄС, яка до цих пір не ратифікувала угоду Євросоюзу про тісніші зв'язки з Києвом в сферах політики, безпеки і торгівлі.

У квітні в Нідерландах пройшов референдум, на якому більшість голландців висловилися проти угоди.

Угода з Києвом, досягнута після того, як Росія анексувала український Крим в березні 2014 року, а потім підтримала сепаратистів, які борються з урядовими військами на сході країни, діє на тимчасовій основі, але її майбутнє залежить від Нідерландів.

«Нам потрібне юридично зобов'язуюче рішення, яке буде враховувати численні застереження в Нідерландах, які призвели до референдуму», - сказав Рютте під час саміту лідерів ЄС в Брюсселі у вівторок, 28 червня.

Учасники зустрічі обговорювали наслідки голосування в Великобританії минулого тижня, на якому виборці висловилися за вихід з ЄС.

Суперечки навколо референдуму в Нідерландах, який вказав на невдоволення урядом Рютте і його політикою в Брюсселі, зосередилися на питанні, чи стане угода з Євросоюзом передвісником вступу України з її 45-мільйонним населенням в цей блок.

«Якою має бути конкретна форма - я наразі не знаю. Може бути, що ми змінимо текст угоди. Або можемо знайти рішення без того, щоби змінювати текст. Ще не знаю», - сказав Рютте.

«Якщо я не зможу домогтися цього, ми не будемо підписувати документ, - сказав Рютте. - Ми спробуємо знайти рішення, це буде складно, шанси малі, але я думаю, ми повинні спробувати».

Угода може бути зірвана, якщо Гаага відмовиться ратифікувати її, проте високопоставлений представник ЄС висловив надію, що ситуація буде врегульована до кінця року.

Як повідомляє інформагенція dpa, після обговорення питання ратифікації Угоди про асоціацію з Україною, лідери ЄС доручили профільним міністрам якнайшвидше знайти рішення з урахуванням позиції Нідерландів.

Один з варіантів, який обговорювався - ухвалення додатку, в якому б наголошувалось, що Угода про асоціацію не передбачає у підсумку членства України в Євросоюзі.

Дивіться також: Україна має Конституцію, її треба дотримуватись, а не змінювати - суддя США

Україна має Конституцію, її треба дотримуватись, а не змінювати - суддя США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:00 0:00

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG