Спеціальні потреби

Голландські слідчі: «Боїнг» був збитий «Буком»


Тйібе Юстра, голова нідерландської Ради розслідувань у справах безпеки оприлюднює звіт
Тйібе Юстра, голова нідерландської Ради розслідувань у справах безпеки оприлюднює звіт

Такий результат офіційного слідства нідерландської Ради розслідувань у справах безпеки.

Нідерландська Рада розслідувань у справах безпеки польотів оприлюднила у вівторок довгоочікувану доповідь за підсумками розслідування катастрофи малайзійського пасажирського літака над Східною Україною, в якій, як і очікувалося, було заявлено, що лайнер був збитий ракетою «Бук» російського виробництва, але не були названі винуватці.

Рейс МН17 був збитий над територією, контрольованою проросійськими сепаратистами в Східній Україні 17 липня 2014. Всі 298 осіб, що перебували на його борту, загинули. Більшість з них були громадянами Нідерландів.

Експерти та уряди західних країн вважають, що літак збили сепаратисти, можливо, прийнявши його за український військовий літак. Москва висувала альтернативні теорії, включаючи версію про те, що він був збитий українським винищувачем або українською армією.

Директор Ради Тйібе Юстра у вівторок представив результати слідства спочатку рідним загиблих, а потім журналістам на військовій авіабазі Гілзе-Реєн, де знаходяться реконструйовані фрагменти літака, вивезені з місця катастрофи.

Багато хто очікував, що слідство покаже, що літак був збитий ракетою «Бук» російського виробництва, відзначаючи при цьому, що згідно з правилами, регулюючими розслідування авіакатастроф міжнародних рейсів, Рада у справах безпеки польотів не має повноважень називати винних.

Попередні висновки Ради, зроблені у вересні 2014 року, були сформульовані в дуже обережному ключі. У них говорилося, що літак зазнав аварії через проникнення ззовні «великої кількості високоенергетичних об'єктів», під якими, ймовірно, малася на увазі шрапнель.

Окреме міжнародне кримінальне розслідування катастрофи, яке очолюють Нідерланди, триває. Прокурор Фред Вестербреке заявив, що не заспокоїться до тих пір, поки відповідальні за катастрофу малайзійського літака не постануть перед судом.

Тим часом, російський виробник «Буків», концерн «Алмаз-Антей» сьогодні заявив, що його експерименти довели, ніби малайзійський літак був збитий з території, контрольованої Києвом.

Дивіться також: Це українське село стало енергонезалежним від "Газпрому"

Це українське село стало енергонезалежним від "Газпрому". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG