Спеціальні потреби

Помер астронавт Ніл Армстронґ, який першим ступив на Місяць.


Помер астронавт Ніл Армстронґ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00
Direct link

Помер астронавт Ніл Армстронґ

Листи співчуття з усього світу надходять родині Ніла Армстронґа – першого американського астронавта, який ступив на поверхню Місяця.

Саме тоді, у липні 1969-го року, Армстронґ виголосив свою знамениту фразу «Це маленький крок для однією людини, та величезний стрибок для всього людства».
Президент США Барак Обама, говорячи про спадок Армстронґа, назвав його «одним з найвеличніших героїв за всю історію Америки». Астронавт помер у суботу у віці 82-років

Тим часом висадка американських астронавтів на Місяці вважається ключовим моментом у космічному змаганні між СРСР та США, яке почалось у 1957-му році із запуску Радянським союзом першого штучного супутника Землі. Технологічне протистояння демократичної Америки та комуністичного Радянського союзу у космосі виходило далеко за межі науки, тож успіх надскладної висадки на Місяць став справжнім тріумфом США, а всі його учасники – астронавти Ніл Армстронґ, Базз Олдрін та Майкл Колінс увійшли в американську масову свідомість, як герої.

Армстронґ отримав посвідчення пілота вже у 15-ть років. Брав участь у Корейській війні та зробив 78 бойових вильотів. Працювати в Аерокосмічному агентстві НАСА він почав як пілот-випробувач швидкісних літальних апаратів. Про холоднокровність та витримку пілота складали легенди. Так, одного разу він катапультувався із падаючого апарату на висоті 30 метрів над землею.

У 60-х Армстронґ увійшов у команду американських астронавтів. Після висадки на Місяць його берегли як символ і більше не давали літати. Він деякий час працював викладачем, а потім зайнявся бізнесом, вів скромне та непублічне життя. В одному з останніх інтерв’ю він казав, що йому не подобається, що більшість людей знають його як того самого хлопця з Місяця. «Мені здається, що всі ми глибоко всередині хочемо щоб нас вшановували не за якісь яскраві спалахи нашої біографії, а за все, що було зроблено, створено та сказано».
XS
SM
MD
LG