Спеціальні потреби

Президент Трамп запалив вогні на Національній різдвяній ялинці у Вашингтоні


Сім'я Трамп вперше запалила ялинку в парку перед Білим домомПрезидент США Дональд Трамп і його сім'я запалили вогні на Національній різдвяній ялинці в парку перед Білим домом.

Ведучі Дін Кейн і Кеті Лі Ґіффорд
Ведучі Дін Кейн і Кеті Лі Ґіффорд


Церемонія пройшла на галявині Ellipse, де стоять головна ялинка і 50 менших дерев, що представляють кожен з штатів. Ведучими цьогорічної церемонії були Кеті Лі Ґіффорд і Дін Кейн.

Популярний музичний гурт The Beach Boys
Популярний музичний гурт The Beach Boys

На заході виступили групи Beach Boys і Mannheim Steamroller, оркестр ВМС та інші виконавці.

Це вже 95-а церемонія запалювання різдвяної ялинки перед Білим домом. Традицію розпочав президент Калвин Кулидж в 1923 році. Вона не була порушена навіть в 1941 році, через два тижні після того, як США вступили в Другу світову війну.

Іванка Трамп зі сім’єю і Тіффані Трамп
Іванка Трамп зі сім’єю і Тіффані Трамп


На церемонії, що проходила 22 грудня 1941 року несподівано з'явилися прем'єр-міністр Великобританії Вїнстон Черчілль і спадкові принц і принцеса Норвегії, чия країна була рік раніше окупована Німеччиною.

Ялинку не запалювали в наступні воєнні роки в зв'язку з необхідністю економити електроенергію, проте в 1942, 1943 і 1944 роках місцеві школярі зібрали прикраси для Національної ялинки. Оскільки прикраси мали патріотичну тематику, а разом з ними на ялинку повісили таблички з іменами американських військових, Національна ялинка стала символом патріотизму у важкі часи.

Пізніше, в 1980 році, вогні на ялинці більшу частину часу не горіли і були запалені лише на 417 секунд, в пам'ять про 417 днів, які провели в полоні 52 американських заручників в Ірані. Заручників звільнили в січні 1981 року, по закінченні 444 днів з моменту захоплення, і ялинку знову запалили, щоб відзначити їх повернення на Батьківщину.

Президент і перша леді
Президент і перша леді


Тепер Національну різдвяну ялинку запалюють раніше, а після церемонії починається Свято миру, що відзначається протягом місяця і покликане зміцнити дух єдності між представниками різних етнічних і релігійних груп в США.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG