Спеціальні потреби

У НАТО не бачать "негайної загрози" для альянсу з боку Росії


Генсек НАТО Єнс Столтенберг і президент Фінляндії Александр Стубб
Генсек НАТО Єнс Столтенберг і президент Фінляндії Александр Стубб

На цей момент НАТО не бачить невідворотної "негайної загрози" з боку Росії, сказав генсек альянсу Єнс Столтенберг під час пресконференції у Гельсінкі із президентом Фінляндії Александром Стуббом.

Глава Північноатлантичного альянсу заявив: "Ми не бачимо ніякої негайної загрози для будь-кого з членів НАТО. І зараз, звісно, Росія більш ніж зайнята війною в Україні, вони перекинули чимало сил з територій, наближених до Фінляндії та північноєвропейських країн, до України".

Він додав, що пізніше, "коли бойові дії в Україні закінчаться, вони зможуть відновити ці сили", але навіть у цьому випадку, "це не означає небезпеки невідворотного нападу проти будь-якого союзника НАТО".

"НАТО – це 50% всієї військової сили світу, НАТО – це найпотужніший військовий альянс у світі, і мета того, аби стояти "один за всіх і всі за одного", наша стаття про колективну оборону за Статтею 5, це запобігати нападу", – зауважив Столтенберг.

Стубб погодився із тезами Столтенберга і також додав: "Чи це означає, що ми не готуємось? Звісно, ні. Найкращий спосіб запобігти війні – це підготуватись до неї. Але саму ідею, що така країна як Росія якось нападе чи залякуватиме найбільший військовий альянс у світі, – я вважаю досить неправдоподібною".

Він додав, що союзники розглядають різні варіанти і сценарії, але не бачать термінової загрози з боку Москви для Північної Європи чи Балтії.

Днями очільник норвезької армії Ерік Крістофферсен заявив в інтерв'ю Bloomberg, що НАТО має лише два-три роки, щоб приготуватись до можливої конфронтації із Росією через те, що Кремль нарощує свою військову міць.

"У якийсь момент хтось сказав, що це забере 10 років, але я думаю, що ми повернулися до менш ніж 10 років через промислову базу, яка зараз працює в Росії. Це забере деякий час, що дає нам вікно для наступних двох-трьох років, щоб відновити наші сили, відновити наші запаси в той самий час, коли ми підтримуємо Україну", – підкреслив Крістофферсен.

НАТО готує "наземні коридори" про всякий випадок

Раніше видання Telegraph повідомляло, що НАТО розробляє численні "наземні коридори", щоб у разі війни Росії на території східноєвропейських країн альянсу перекидати американські війська та зброю на лінію фронту.

Водночас напередодні німецький уряд затвердив нові рамкові рекомендації щодо загальної оборони, які замінюють попередні рекомендації від 1989 року.

Міністр оборони Борис Пісторіус відзначив: "Зараз ми відчуваємо підвищену загрозливу ситуацію: у кіберпросторі, від безпілотників над майном Бундесверу, дезінформаційних кампаній і класичного саботажу. Важливо, щоб ми реагували на це в цілому".

У новій версії рекомендацій загрози з кіберпростору та гібридної війни описані як виклик національній обороні та обороні альянсу. Роль Німеччини як союзника НАТО змінилася: Німеччина більше не є прифронтовою державою, а скоріше служить центром для об’єднаних збройних сил альянсу в Європі.

У разі війни документ пропонує низку заходів, як-то перекидання військ НАТО на східний фланг, повернення обов'язкової служби для призовників, підвали й станції метро використовуватимуться як бункери, запаси їжі зберігатимуть у секретних локаціях, а лікарні підготуються до напливу великої кількості пацієнтів, пише Daily Mail.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG