Спеціальні потреби

Європейці впевнені, що США захистять їх від Росії – Pew Research


Ставлення до НАТО в Північній Америці та країнах Європи за останній рік покращилось, незважаючи на передвиборчі заяви президента Трампа, що НАТО є «застарілою» організацією, свідчать результати опитування проведеного американським дослідницьким центром Pew (Pew Research Center). Після вступу на посаду президента, Трамп змінив своє ставлення до НАТО. Не дивлячись на таку мінливість, більшість європейців переконані, що Вашингтон відданий принципу взаємозахисту.

У відповідь на запитання, чи застосують США військову силу, щоб захистити країну-члена НАТО в разі нападу Росії, більшість в кожній країні, де проводилось опитування, відповіли: «Так, застосують».

Водночас, результати опитування показали різне ставлення країн до того, чи мусить НАТО захищати країну- союзника НАТО в разі, якщо на неї нападе Росія. Найменше підтримує надання військової допомоги Німеччина - 40%, причому, на заході Німеччини на території колишньої ФРН 43% вважають, що Берлін має допомогти союзнику НАТО, а на східних територіях – лише 29%.

"Тільки 40% німців кажуть, що Німеччина має надати військову підтримку і захистити союзника НАТО в разі нападу Росії", - твітує Pew.

Найбільше підтримують надання військової допомоги союзнику НАТО в разі нападу Росії - Нідерланди (72%), Польща (62%), США (62%) та Канада (58%).

В середньому 44% населення опитуваних країн вважають Росію найбільшою загрозою своїй країні, включаючи 62% в Польщі, 47% в США та Іспанії, 45% у Франції, 44% в Нідерландах та 43% британців, повідомляє Pew.

Дивіться також: Російська агресія в Україні – це грубе порушення обов'язків, закріплених у заключному акті Гельсінської комісії – експерти

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG