Спеціальні потреби

НАТО таки назве Росію загрозою? - джерело


Російський бомбардувальник скидає бомбу у Сирії
Російський бомбардувальник скидає бомбу у Сирії

У НАТО ведуться дискусії з приводу визначення Росії, як загрози Альянсу. Відповідне рішення може бути ухвалене до самміту НАТО, який відбудеться у липні 2016-го року у Польщі. Про це, з посиланням на джерело у МЗС Німеччини, сьогодні через Twitter повідомив журналіст Лучан Кім, який працює для ряду поважних західних видань.

За словами журналіста, джерело повідомило йому, що рішення про визначення Росії у якості потенційного "ворога" буде залежати від кількох чинників, включно з розвитком ситуації у Сирії та Україні.

Журналіст також розповів, що у НАТО занепокоєні тим, що Путін може використати потоки біженців не лише із Сирії, але і з України для того, щоб розколоти єдність Альянсу.

Джерело також повідомило журналісту, що у Берліні вважають, що Путін не змінив своїх планів щодо України, але тепер буде прагнути досягнути їх дипломатичними методами.

"Німецькі дипломати вважають, що Росія занепадає, усвідомлює, що має обмаль часу і саме через це небезпечна", - твітує сьогодні Кім.

При цьому, за словами журналіста, у Німеччині вважають, що саме Західні санкції щодо Росії допомогли зупинити гібридну війну та пряму агресію Москви проти України.

Самміт НАТО 2016-го року відбудеться у столиці Польщі Варшаві і стане останнім, який припаде на президентство Барака Обами у США.

Раніше, у статті "НАТО напередодні шторму" дослідник впливового американського аналітичного центру CSIS Джеффрі Ратке відзначав, що провідною темою самміту стануть питання адаптації Альянсу до нової ситуації на міжнародній арені.

Ратке зокрема приділив увагу тому, що НАТО має знайти варіанти відповіді на виклики, які Росія створює в Україні та Сирії.

Дивіться також: Ось чому військові США лишаються в Афганістані

Ось чому військові США лишаються в Афганістані. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

XS
SM
MD
LG