Спеціальні потреби

НАТО підтримує статус кандидата для Сербії на членство в ЄС


Протистояння в районі кордону між Косовом і Сербією

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що рішення Європейського Союзу про надання Сербії статусу кандидата до ЄС було б корисним для безпеки регіону.

Таку заяву він зробив у середу після недавньої угоди між Сербією і Косовом у справі усунення деяких барикад на кордоні між ними.

У п’ятницю на саміті в Брюсселі лідери 27 країн ЄС мають вирішити, чи надати Сербії статус кандидата. Це важливий крок на шляху до прийняття країни до ЄС. Лідери Європейського Союзу кажуть, що Сербія мусить знайти спосіб покладення краю заворушенням на кордоні з Косовом, якщо вона хоче, щоб просувалася вперед її кандидатура до цього об’єднання.

Минулого тижня президент Сербії Борис Тадич закликав сербів, щоб вони усунули блокаду в північному районі Косова, кажучи, що це завдає шкоди намаганням країни стати членом Європейського Союзу.

Етнічні серби у Косові, підтримувані Белградом, відмовляються визнати декларацію з 2008 року про незалежність Косова. Від липня цього року вони встановлюють барикади на дорогах у прикордонному районі.

Однак уряди обох країн ведуть переговори про врегулювання практичних справ. Роль посередника на мирних переговорах відіграє Європейський Союз.

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG