Спеціальні потреби

Міністри оборони НАТО обговорюють заходи протидії Росії


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ

Міністри оборони країн НАТО почали переговори в четвер у Брюсселі з питань зміцнення безпеки країн-членів альянсу перед лицем агресивних дій з боку Росії.

Вони також обговорять бажання Грузії вступити в оборонний союз.

Очікується, що міністри схвалять створення мережі командних центрів у Східній Європі для оперативного посилення регіону в разі загрози з боку Росії, створення нового регіонального штабу і збільшення чисельності сил швидкого реагування.

Передбачається, що вони дійдуть згоди про збільшення контингенту сил швидкого реагування НАТО з нинішніх 13 тисяч до 30 тисяч чоловік і наповнять конкретним змістом рішення про створення передового угруповання в складі цих сил чисельністю 5000 чоловік з коротшим терміном реагування – лише в кілька діб.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що ці заходи, будучи частиною відповіді альянсу на російську анексію Криму, носять оборонний характер. «Це відповідь на те, що виходило від Росії протягом деякого часу, і це повністю відповідає нашим міжнародним зобов’язанням», – заявив він журналістам.

Посол США в НАТО Дуґлас Лют у середу заявив, що перші сім прапорів НАТО в регіоні будуть майоріти над недавно розширеною штаб-квартирою в Польщі і над шістьма командними центрами Польщі, Румунії, Болгарії та трьох країн Балтії, де до цього часу присутність альянсу була скромною.

Для міністра оборони США Чака Гейґела це – остання міжнародна поїздка в якості глави Пентагону.

Гейґел прибув до Бельгії для участі в п’ятих для нього нарадах міністрів оборони країн НАТО.

Представник Пентагону контр-адмірал Джон Кірбі заявив, що на нараді Гейґел зможе поділитися своїми роздумами про зміни в НАТО перед тим, як через кілька днів залишить свій пост.

«Нарада буде можливістю для міністра поділитися своїми заключними думками про еволюцію альянсу протягом його кар’єри – від члена сенатського комітету з міжнародних відносин до колишнього голови Атлантичної ради і, звичайно ж, міністра оборони», – сказав Кірбі.

Лідери НАТО обговорять «триваючу провокацію Росії на сході», як її називає Пентагон.

У своєму виступі на прес-конференції у вівторок, присвяченій Україні, президент Інституту Брукінґса Строуб Телботт заявив, що дії Росії в Україну – це більше, ніж провокація.

«Правильніше було б охарактеризувати це як акт війни з боку Російської Федерації, – сказав він. – І в цьому відношенні є серйозна загроза миру в Європі, світові в Євразії, а тому й загроза інтересам Сполучених Штатів. Я б навіть сказав – загроза шансам на мирне 21-е століття».

Кандидат на пост міністра оборони Ештон Картер у середу заявив законодавцям, що він схиляється до того, щоб підтримати поставку Україні летальної військової допомоги. Однак такі члени НАТО як Франція і Німеччина не підтримують такого кроку.

Високопоставлений представник Пентагону повідомив, що на зустрічах з деякими з європейських колег Гейґел, ймовірно, буде обговорювати загрозу з боку терористів «Ісламської держави».

Примітно, що вперше за 13 років у порядку денному наради міністрів не буде стояти війна в Афганістані. Бойова місія НАТО проти бійців Талібану завершилася в грудні. Очолювана НАТО навчально-допоміжна місія небойового характеру почалася в січні.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG