Спеціальні потреби

НАТО працює на посилення української армії – посадовець альянсу


Навесні 2016 року має відбутися зустріч в рамках комісії Україна – НАТО, але і до цієї події координація України та альянсу у військово-технічній сфері триватиме у щоденному режимі, запевнив Радіо Свобода один з високопосадовців НАТО, який відповідає за міжнародну співпрацю.

Співрозмовник, який побажав залишитися неназваним, озвучив основні напрямки спільної роботи.

«Головні завдання співпраці сторони вже визначили. Так, у Києві постійно працює група оборонних консультантів НАТО, які допомагають українським колегам посилювати боєздатність Збройних сил та проводити реформи. Вдосконалюється все – від оперативних планів до системи закупівель і логістики. Окрім того, через механізм трастових фондів ми беремо участь у реабілітації військових, поранених під час конфлікту на сході України», – зазначив співрозмовник Радіо Свобода.

Також він згадав, що НАТО допомагає проводити так зване «гуманітарне розмінування» на сході України, у районах, де припинилися бойові дії і де мінні поля загрожують місцевим жителям.

Щодо військово-технічної співпраці, то високопосадовець НАТО уточнив, що альянс підтвердив право країн-членів індивідуально кооперуватися з Україною, наприклад, німецькі компанії постачають за спеціальною ціною двигуни власного виробництва для нових українських бронетранспортерів БТР-3, БТР-4 і бронемашини «Дозор».

Водночас НАТО уникає збройного втручання в українсько-російський конфлікт, пояснює посадовець альянсу.

«Будьмо чесними: позиція багатьох країн ЄС, які є членами НАТО, – вони не хочуть воювали за Україну. Тож Третьої світової не відбудеться. Водночас світ може і мусить підтримати Україну, посиливши її армію. І Україна здатна сама зменшити загрозу для себе, стаючи сильнішою та більш реформованою країною», – визнає посадовець НАТО.

За його словами, НАТО не задоволене тим, що частина українських урядовців «не працюють на повну силу задля реформ», а політики – «з’ясовують стосунки».

Подолати ці проблеми та зробити державу набагато сильнішою мають самі українці, але за потужної підтримки Заходу і НАТО зокрема, підсумовує співрозмовник Радіо Свобода.

Те, що організаційна, матеріальна і військово-технічна співпраця з НАТО триває за низкою важливих напрямків, Радіо Свобода підтвердив і виконувач обов’язків постійного представника України при НАТО Єгор Божок.

У січні начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що представники військово-оборонних відомств держав НАТО висловили підтримку України та заявили про те, що готові нарощувати свою матеріальну допомогу Збройним силам України.

Верховна Рада України в грудні 2014 року внесла зміни до двох законів, відмовившись від позаблокового статусу держави. Нова воєнна доктрина передбачає відновлення курсу на зближення з НАТО: Україна має до 2020 року забезпечити повну сумісність своїх Збройних сил із силами країн-членів НАТО.

Дивіться також («Голос Америки»): Чи шкодять Україні книжки з Росії? - думки експертів, видавців

Чи шкодять Україні книжки з Росії? - думки експертів, видавців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG