Спеціальні потреби

Генеральний секретар НАТО: напруженість на сході України трохи знизилася


Mke wa Rais Barack Obama, Michelle Obama, akishangiliwa alipowasili kuhutubia mkutano mkuu wa chama mjini Philadelphia.
Mke wa Rais Barack Obama, Michelle Obama, akishangiliwa alipowasili kuhutubia mkutano mkuu wa chama mjini Philadelphia.

Сутички між українськими силовиками і проросійськими сепаратистами на сході України стали менш інтенсивними, заявив генеральний секретар НАТО генерал Єнс Столтенберґ, який у той же час висловив занепокоєння у зв’язку з ризиками для місцевого населення.

«Ми відзначаємо, що на території Східної України як і раніше присутній російський військовий персонал, який підтримує сепаратистів», – заявив Столтенберґ в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt, витяги з якого були опубліковані в понеділок.

«Але ми також спостерігаємо скорочення збройних сутичок в останній час. Місцями ще йдуть бої, але є ознаки невеликого покращення ситуації», – сказав він.

При цьому Столтенберґ попереджає, що загальна ситуація на сході України як і раніше нестабільна і складна.

«Гуманітарна ситуація в регіоні залишається дуже тривожною», – сказав він.

Більше 4 700 чоловік були вбиті з кінця квітня в ході конфлікту, який спровокував найсерйознішу кризу у відносинах між Росією і Заходом з часів «холодної війни».

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у понеділок приймає в Берліні своїх колег з Франції, Росії та України для обговорення прогресу в справі реалізації Мінського мирного плану. Учасникам зустрічі належить оцінити, чи є достатньо точок дотику для чотиристороннього саміту.

Президент України Петро Порошенко запросив лідерів Франції, Німеччини та Росії взяти участь у переговорах в столиці Казахстану – Астані пізніше в цьому місяці з метою відновлення миру.

Однак канцлер Німеччини Анґела Меркель в суботу заявила президенту Росії Володимиру Путіну, що такий чотиристоронній саміт не відбудеться до тих пір, поки не буде прогресу з таких питань, як припинення вогню і створення зон безпеки вздовж кордону.

У четвер минулого тижня Меркель дала зрозуміти, що всі 12 пунктів Мінського мирного плану повинні бути повністю виконані, перш ніж ЄС розглядатиме питання про зняття санкцій проти Росії.

XS
SM
MD
LG