Спеціальні потреби

Нове командування НАТО має запобігти новій «холодній війні»


Філіп Брідлав

Колишній головнокомандувач Об’єднаними силами в Європі, генерал ВПС США Філіп Брідлав, у вівторок пішов у відставку. В прощальній промові він поділився спогадами про те, що початком його кар’єри більш ніж три десятиліття тому була діяльність, спрямована на збереження миру з Радянським Союзом під час «холодної війни».

«Я думаю, що сьогодні моя кар’єра закінчується спробами запобігти новій «холодній війні» і зберегти мир, – заявив Брідлав в прощальному зверненні, незадовго до того, як військові в штаб-квартирі Європейського командування в Німеччині в останній раз салютували йому. – Тепер я покладаю цю місію на вас».

Брідлав передав командування Об’єднаними збройними силами НАТО генералу Кертісу Скапаротті. Так закінчується ера, протягом якої Брідлав, відомий своєю прямолінійністю, взяв активну участь в розробці плану дій США і НАТО в Європі, в зв’язку з анексією Криму Росією в 2014 році.

Аналогічна церемонія відбувається в середу для передачі інших повноважень Брідлава, а саме посади верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі.

Завдяки збільшенню оборонних витрат США, НАТО планує посилити військову присутність в Східній Європі, проводити тут ротацію військових частин, регулярні військові навчання, а також створити склади постачання, які дозволять оперативно розгорнути сили швидкого реагування, необхідні для стримування Росії.

Дивіться також: НАТО веде модернізацію, знищить агресора у разі нападу - голова Пентагону

НАТО веде модернізацію, знищить агресора у разі нападу - голова Пентагону. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG